trafik

Çorum Polisinden narkotik suçlara geçit yok

ÇORUM 7 Şubat 2018 18:47
Videoyu Aç Çorum Polisinden narkotik suçlara geçit yok
A
a

Çorum İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından il genelindeki uyuşturucu ile mücadele çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Toplumun bilgilendirilmesi için kamu kuruluşlarında eğitim faaliyetleri düzenlenirken kent merkezindeki billboardlarda da vatandaşların uyuşturucuya karşı bilinçlendirilmesi ve suçun engellenmesi amacıyla tanıtım yapılıyor...

Sosyolog, psikolog ve uzmanlara eğitim

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından ülke genelinde faaliyete alınan Narkorehber Projesi kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görevli sosyolog, psikolog, uzman ve diğer kamu personellerine yönelik eğitim verildi.

ASP toplantı salonunda düzenlenen eğitimde Narkotik polisleri tarafından “uyuşturucu maddenin tanımı, sınıflandırması, sokak satıcılarının tanınması, şüpheli mekanlar konusunda” sunum yapılarak, bilgi paylaşımında bulunuldu.

Müdürlük tarafından Şubat ayı içerisinde diğer kamu kurum personellerine de Narkorehber Eğitimi verilmesi planlandı.

Whatsapp Uyuşturucu İhbar Hattı

Eğitim faaliyetleri yanında “0552 155 19 19” numaralı Narkomobil “Whatsapp Uyuşturucu İhbar Hattı”nın da tanıtımı da yapılıyor.

Narkomobil projesi kapsamında; bir hafta boyunca Valilik Önü, Rüstem Eren Parkı Yanı, Tuzcular Petrol Sanayi Girişi, karayolları Karşısı, Erol Olçok Eğitim Araştırma Hastanesi önü, Tedaş Önü, Atatürk Lisesi yanı, Kapalı Spor Salonu girişi, Devlet Hastanesi Kavşağı, Sağlık Meslek Yüksekokulu Karşısı, Kız Meslek Lisesi girişi, İmam Hatip Lisesi girişi, 23 Nisan İÖO Önü, Buhara Kız Meslek Lisesi Önü, İlim Yayma kavşağı, Ticaret Lisesi, Murat Petrol Karşısında bulunan bilbordlarda Narkomobil “Whatsapp Uyuşturucu İhbar Hattı”nın tanıtım görseli yayınlandı.

Vatandaşlar broşürlerle de bilgilendirilecek

Reklam çalışmalarına ek olarak uyuşturucu potansiyeli yüksek, yakalama yapılan mahallelerde toplumsal bilincin oluşturulması ve ihbar mekanizmasına katkı sağlanması için ikametlerin posta kutularına broşür dağıtımının da yapılması için çalışmalar sürüyor.

Çalışmalar kapsamında ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarının giriş ve çıkış kapılarına tanıtım görseli asılacak
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat