trafik

Çorum Şeker Fabrikasının ihalesi sonuçlandı

ÇORUM 9 Nisan 2018 17:05
Videoyu Aç Çorum Şeker Fabrikasının ihalesi sonuçlandı
A
a

Son Dakika... Çorum ve Yozgat Şeker Fabrikası ihalesi sonuçlandı!...


Çorum ve Yozgat Şeker Fabrikası'nın satışı için düzenlenen ihale sonuçlandı. Çorum Şeker Fabrikası için en yüksek teklifi 528 milyon TL bedelle Safi Katı Yakıt şirketi, Yozgat Şeker Fabrikası ihalesi için en yüksek teklifi ise 275 milyon TL ile Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim Sanayi Ticaret AŞ verdi.

Geçen Cuma günü ihalesi yapılan iki şeker fabrikasından sonra bugün iki şeker fabrikasının daha ihalesi yapılacak. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda yapılacak ihalede ilk olarak Çorum fabrikasının ihalesi yapıldı.İhaleye, Tutgu Gıda, MBM Enerji, Albayrak Turizm, Kayseri Şeker, Fernas İnşaat, Safi Katı Yakıt, Ekmekçioğulları Metal, Doğuş Gıda katıldı.

Çorum Şeker Fabrikası için en yüksek teklifi 528 milyon TL bedelle Safi Katı Yakıt şirketi verdi. Şirket daha önce de Derince Limanı özelleştirme ihalesini kazanmıştı.

Yozgat Şeker Fabrikasının ihalesi ise saat 15.30'da başladı. Yozgat Şeker Fabrikası için teklif veren şirketler Albayrak Turizm, Erser Grup, Doğuş Gıda, İş- Kaya, Bergiz ve MBM Enerji olurken ihale son turda Doğuş Gıda ve Erser Gıda arasında devam etti.

Yozgat Şeker için en yüksek teklifi 275 milyon TL ile Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim Sanayi Ticaret AŞ verdi.

Kırşehir Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi için açılan ihalede en yüksek teklifi 330 milyon lira ila Tutgu Gıda Turizm AŞ vermişti.

Niğde Bor Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi için açılan ihalede ise en yüksek teklifi 336 milyon lira ile Doğuş Yiyecek-İçecek vermişti.

ÖİB Şubat ayında 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesi için ihaleye çıkmış ve bu karar başta ana muhalefet partisi CHP olmak
üzere çeşitli kesimlerin tepkisine neden olmuştu. İhalede tüm tekliflerin bu ay alınması planlanıyor.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat