trafik

Çorum'u Lale ve Sümbül Kokusu sardı

ÇORUM 9 Nisan 2018 17:23
Videoyu Aç Çorum'u Lale ve Sümbül  Kokusu sardı
A
a

Çorum Belediyesi tarafından dikilen ve bahar aylarının gelmesi ile açan çiçekler şehre farklı bir görünüm kazandırırken vatandaşların ise beğenisini topladı. Bahar ayının gelmesi ile birlikte Çorum’un çeşitli parklarında açan çiçekler rengarenk bir görüntü meydana getirdi.Kokusu ise cadde ve sokakları sardı...

Çorum’un daha güzel bir görünüme kavuşması adına çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Zeki Gül yaz ayları içinde hazırlıkların aralıksız devam ettiğini dile getirdi.

Başkan Gül, “Park Bahçeler Müdürlüğümüz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çorum’da toplamda 500 bin lale soğanı diktik. Dikimini yaptığımız bu lalelerin dışında sümbül dikimini de gerçekleştirdik. Parklarda, yeşil alanlarda, çiçek ekimiyle ilgili birçok çalışma yapıyoruz. Çorum’un değişik semtlerinde bulunan parklarımıza ekiplerimiz Çorum’un daha güzel bir görünümde olması adına ağaç dikilmesi gereken yerlere ağaç, çiçek dikilmesi gereken yerlere çiçek dikti. Bu anlamda çalışmalarımızı yaptık. Lale de bunlardan birisi. Diktiğimiz laleler şimdi şehrimizde görsel bir şölen oluşturdu. Hemşehrilerimizi bu güzellikleri görmeye davet ediyoruz. Kentlerde yer alan bütün yeşil alanlarda, bahçelerde, parklarda, refüj alanlarda da çalışmalarımız sürüyor” dedi.
 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat