Çorum’un hızlı tren yatırımı yakın takibimizde

ÇORUM 3 Şubat 2019 00:08
Videoyu Aç Çorum’un hızlı tren yatırımı yakın takibimizde
A
a

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çorum’da bir dizi toplantı ve ziyaretlerde bulunduktan sonra akşam iş alemi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Anitta Otel’de düzenlenen akşam yemeğinde araya geldi. Fuat Oktay, Çorum’un hızlı tren yatırımının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takibinde olduğunu açıkladı...


Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Çorum’a gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Oktay, toplantıda savunma sanayi, yeni hedefler ve terörle mücadele konusunda açıklamalarda bulundu. Savunma sanayinde Türkiye’nin geldiği noktanın gurur verici olduğunu dile getiren Oktay, “Burada geleceğimiz konumda hepimizi çok daha gururlandıracak. Bugün sadece kara, hava ve deniz araçlarıyla değil insansız ve silahlı hava araçlarıyla dünyadaki ilk üç veya dört ülke konumundayız. Birkaç ülke varsa onlardan birisi biziz. Şimdi artık burada birileri bize yok F-35’i verdik, öbürünü aldınız veya almadınız gibi hiç kimsenin ağız kokusuyla uğraşamayız. Kendi işimizi kendimiz yaparız dedik. Sizlerde bunu yakından takip ediyorsunuz. Savaş uçaklarımız dahil hem insanlı hem insansız jetlerimiz dahil burada çok ciddi çalışmalarımız var. Bunu da Cumhurbaşkanımız her fırsatta ifade ediyor. Çorum’un savunma sanayi alanında ciddi alt yapısı var. Bu öyle bir sektör ki kendinizi başka alana taşımanız gerekiyor. Sertifikalandırmanız gerekiyor. Yatırım yapmanız gerekiyor. Biraz sabır istiyor. Sabır gösterip o yolu yürüdüğünüzde kendizi kendi firmanızı tamamen ayrıştırmış oluyorsunuz. O sektöre Çorumluları hazırlamakla ilgili elimizden ne geliyorsa onu yaparız” dedi.


Çorum’a yapılan yatırım ve hizmetleri özetleyen Oktay, Çorum’un demiryolu beklentisine dikkat çekerek, “Sanayicilerimiz başta olmak üzere, tüm Çorumlu kardeşlerimiz Hızlı Tren’in tamamlanmasını sabırzsızlıkla bekliyorlar. Bu hızlı tren hattıyla Çorum, bir taraftan Karadeniz’e, bir taraftan Sivas-Erzincan üzerinden Doğu Anadolu’ya, bir taraftan da Akdeniz ve Ege Bölgelerine bağlanmış olacak. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu konudaki ilerlemeleri bizzat takip etmektedir.” diye konuştu.

Çorum’un çok daha iyisine, çok daha güzeline layık olduğunu bildiklerini anlatan Oktay, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin getirdiği yeni yönetim anlayışı doğrultusunda yerel yönetimlerde Çorum’un gelişmesini artırarak sürdüreceğini kaydetti. İş alemine seslenen Oktay, şöyle dedi; “Çorum’un başarılarıyla iftihar ediyoruz. Sizler 2002’ye kadar şehrinize yeterli devlet yatırımı yapılmamasına rağmen yılmadan çalışan, Çorum’un topraklarına hayat verenlersiniz. Sizler şu koca bozkırda kendi emeğinizle, kendi sermayenizle fabrikalar kurdunuz. Sizlerin gayretleriyle Çorum bugün adeta bir sanayi vahasına dönüşmüştür. Üstelik bu fabrikalar bugün yalnızca ülkemize hitap etmiyor; dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapıyorsunuz.

Dünya’nın birçok ülkesinde siz Çorumlu kardeşlerimizin ürünlerine rastlıyoruz. Sizlere daha iyi hizmet etmek için, bizler de gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Burada da sizlerin sıkıntılarını ve taleplerini dinledik. Bunların çözümü için gönülden çalışacağımızı bilmenizi isterim. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yerelde sizlerin beklentilerinin ne olduğunun bilincindedir ve yapılanları bizzat takip etmektedir. Özellikle sanayi, altyapı, ulaşım ve kamu yatırımları alanında sizlerin ihtiyaçlarının, talep ve beklentilerinin farkındayız. Çorum’un bölgede en önemli üretim merkezlerinden biri olduğunun bilincindeyiz. Adeta bir KOBİ Başkenti olan Çorum’a dün olduğu gibi gelecekte de teşvik ve lojistik imkanlar açısından gereken destek verilecektir. İnşallah sizler bizi desteklediğiniz sürece, biz de sizin için çalışmaya, üretmeye, ter dökmeye devam edeceğiz. Kapımız ve gönlümüz siz değerli hemşehrilerimize her zaman açıktır ve açık kalmaya da devam edecektir.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat