aşgın

Çorum'un Yatırımı ve Üretimi için Buluştular

ÇORUM 6 Ekim 2018 10:10
Videoyu Aç Çorum'un Yatırımı ve Üretimi için Buluştular
A
a

Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Çorum'un iş dünyası ile buluşmaya devam ediyor. 2.Buluşma Ahlatcı Metal Rafineri firmasında gerçekleşti...Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, iş dünyası ile buluşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Çorum OSB’de faaliyet gösteren Mone Medikal firmasında Çorumlu iş adamları ile buluşan Vali Kılıç Ahlatcı Metal Rafineri firmasında bir buluşma daha gerçekleştirdi. 


Vali Kılıç’ın başkanlığında Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı’nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, Çorum TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, ÇOSİAD – Çorum OSB İşadamları ve Sanayicileri Derneği Başkanı Hayri Şamlı, Çorum MÜSİAD Şube Başkanı A. Mücahit Köksal, Ünal Yem firmasından Muharrem Sarıaslan, Çorum İplik Tekstil firmasından Bülent Demirci, Çakır Tarım firmasından Emin Türker, Ser Döküm firmasından Hüseyin Karagöz, Taç Makine firmasından Turgut Taç, Era Makine firmasından Oğuz Katipoğlu, Çorum Haber Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yolyapar, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat Ocak, İş Kur İl Müdürü Ali Şahan, Çorum OSB Müdürü Yaşar Şahin, KOSGEB Müdürü Yusuf Yıldız, SGK Müdür Yrd. Birol Özkan ve OKA Çorum İl Koordinatörü Özden Özgür Yalçın katıldı...


Toplantı da bir konuşma yapan Vali Kılıç, Türkiye’nin içinde bulunduğu ortamın yatırım ve üretim için yeni fırsatlar sağladığını, Çorum iş dünyasının bu fırsatları değerlendirmek için işbirliği potansiyelini değerlendirmesi gerektiğini kaydederek, “Her bir adımı ince ince planlayarak aksiyon alacağız, bu görüşmeler ve istişareler Çorum’ da ekonominin, ticaretin, istihdamın gelişmesi için önemli bir adım olacaktır” dedi. Bakanlıkların iş dünyasına, işini kurmak ve geliştirmek isteyenlere, ihracat yapmak isteyenlere yönelik destek ve hibelerinden bahseden Vali Kılıç, özellikle Eximbank desteklerine vurgu yaptı. Mesleki eğitimin önemine değinen Vali Kılıç, ara eleman temininde, eğitim odaklı yenilikçi uygulama modellerine geçileceğini belirtti. Çorum OSB’ nin sahip olduğu alan itibariyle büyük yatırımlara açık olduğunu, bu konuda uluslararası çeşitli yatırımcıların ön görüşmelerde bulunduğunu sözlerine ekledi. Firma yetkilileri de, yurt dışı ortaklıklar, işbirlikleri, hedef pazarların geliştirilmesi ile mevzuat ve işleyişler konularında görüş ve önerilerini dile getirdiler.

 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat