aşgın

Çorumlu Muhtarları Vali Kılıç biraraya getirdi!

ÇORUM 6 Ekim 2018 08:21
Videoyu Aç Çorumlu Muhtarları Vali Kılıç biraraya getirdi!
A
a

Vali Necmeddin Kılıç, kentte bulunan merkez köy ve mahalle muhtarlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi.Muhtarlarla bir araya gelen Vali Kılıç, muhtarlara “mahallelerinizdeki fakir fukaraya sahip çıkın” diye çağrı yaparak “Siz tok yatarken onlar aç yatıyorsa hepimiz vebaldeyiz” dedi.


Çorum İl Emniyet Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Vali Kılıç’ın yanı sıra, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Abdurrahman Başbuğ, İl İdare Şube Başkanları ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.Toplantıda bir konuşma yapan Vali Necmeddin Kılıç, muhtarlığın bir meslek olmaktan öte muhtarlığın bir liderlik olduğunu söyledi.“Muhtarlık kurumu, müessesi dünyada sadece Türkiye’de olan bir müessesedir ve bize hastır” diyen Vali Kılıç, “Bizim kendi kültürümüzden, devlet anlayışımızdan ileri gelen bir müessesedir.

Muhtarlarımızın görevlerine baktığımızda muhtarlarımızın asayiş ile ilgili ciddi görevleri vardır, eğitim ile ilgili ciddi görevleri vardır, köydeki dirlik ve düzeni sağlamak ile ilgili ciddi görevleri vardır, köyün ekonomik kalkınmasını temin etmek için ciddi görevleri vardır” şeklinde konuştu.

Çorum’da çok güzel işlerin yapıldığını belirten Vali Kılıç, “Bu çalışmalarda görev alan greyder operatöründen yağcısına kadar bütün kamu görevlisi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Köylerimiz şehir olsun, köylerimiz daha yaşanabilir hale gelsin. Mahallemizdeki, köylerimizdeki fakir fukaraya sahip çıkmamız lazım. Eğer birisi aç yatıyorsa biz tok yaşıyorsak hepimiz vebaldeyiz. Biz sıcak yatakta yatıyorsak ve birileri üşüyorsa vebaldeyiz. Bir yerde yetim varsa ve biz başını okşamıyorsak biz vebaldeyiz.

Ben tekrar çok değer verdiğimiz, önemsediğimiz dirliğimiz için, birliğimiz için, devletimizin varlığı için çok önemli bir müessese olan ve bu müessesenin başındaki muhtarlarıma bu güne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum değerli arkadaşlarıma, her birisini ayrı ayrı tebrik ediyorum ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.
Vali Kılıç’ın konuşmasının ardından İl İdare Şube Başkanları birer sunum gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen sunumların ardından muhtarların yaşadıkları sorunları ve taleplerini dinleyen Vali Kılıç, yaşanan sıkıntıların çözümü konusunda bütün kurum ve kuruluşların işbirliği içerisinde titizlikle çalışılacağını belirtti
.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat