aşgın

Cumartesi, “otomobilsiz kent” günü

ÇORUM 20 Eylül 2018 16:30
Videoyu Aç Cumartesi, “otomobilsiz kent” günü
A
a

16-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında, 22 Eylül 2018 Cumartesi günü “otomobilsiz kent günü” etkinliği düzenlenecek...

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül yaptığı açıklamada, “Avrupa Hareketlilik Programı, 2002 yılından itibaren Avrupa’da halk sağlını ve yaşam kalitesini iyileştirmenin yanı sıra, hareketlilik ve kentsel yaşam alanını etkilemeye ve geliştirmeye yönelik çalışmalar yapan ve Avrupa Birliği Parlamentosu tarafından yürütülen bir program. Aynı zamanda bu hafta içerisinde yer alan programların amacında hava kirliliği gibi kentsel zorluklarla başa çıkabilmek için pratik çözümler sunma amacı da taşınıyor” dedi.

 

Başkan Gül, “Çorum Belediyesi olarak bu yıl Avrupa Hareketlilik Haftasına “Çeşitlendir ve Devam Et” teması ile yola çıkan projeye şehrimizde destek veriyoruz. Cumartesi gününü “otomobilsiz kent günü” olarak ilan ettik. O gün Gazi Caddesi trafiğe kapatılacak. 15 Temmuz Hürriyet Meydanında saat:10.00’da toplanacağız. Çorum Belediyesi Mehter Takımımız eşliğinde Kent Meydanına kadar yürüyeceğiz ve oradan tekrar Saat Kulesi’ne geleceğiz. Burada masa tenisi, badminton, judo, teakwondo, karate, satranç gibi gösteri ve sportif faaliyetler yapılacak. Etkinliğimizde Altı Nokta Körler Derneği, Hitit Doğacılık Kulübü, Çorum Bisiklet Tutkunları, Basketbol Akademi Engelli Basketbol takımı da yerlerini alacak. Destek veren tüm kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat