Dar Gelirli Aileler için Çamaşırhane kuruldu

ÇORUM 16 Ağustos 2018 14:49
Videoyu Aç Dar Gelirli Aileler için Çamaşırhane kuruldu
A
a

Video Haber İzle Çorum Valiliği, dar gelirli aileler ve dezavantajlı grupların çamaşırlarının ücretsiz yıkanabilmesi için çamaşır evi kurdu.Çamaşır Evi’nde çamaşırını yıkayamayacak yaşlı, engelli ve evinde çamaşır makinesi bulunmayan dar gelirli aileler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile irtibata geçtiği andan itibaren vakıf görevlileri...


4 adet çamaşır makinesi ile 2 adet kurutma ve ütünün bulunduğu Çamaşır Evi’nde ücretsiz olarak yıkanacak olan çamaşırlar kurutulduktan sonra ütüsü yapılıp vakıf görevlileri tarafından tekrar ailelere teslim edilecek. İlki Gülabibey mahallesinde kurulan ve 17 bin 500 liraya mal olan proje talep geldiği taktir de diğer mahallelerde de çamaşır evleri kurulacak.

Proje hakkında bilgi veren Vali Yardımcısı Coşkun Doğan, Çorum Valiliği olarak yaptıkları projelerle insanların hayatını kolaylaştırmaya devam ettiklerini söyledi.

Çorum Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak vatandaşlara yardımı sadece nakdi yardım olarak görmediklerini belirten Vali Yardımcısı Doğan, “Çorum Valiliği olarak günde bin 100 kişiye sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz. 2 bin 700 ekmeği ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. 180 engelli ve yaşlımızın evlerini 15 günde bir temizliyoruz” dedi.

Çamaşır Evi projesiyle Çorum’da bir ilke imza attıklarını dile getiren Vali Yardımcısı Doğan, “Bu hafta hizmete giren Çamaşır Evi’mizde 4 adet çamaşır makinesi, 2 adet kurutma makinesi ve bir adet ütü bulunuyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın ekipleri çamaşırını yıkamayacak derecede yaşlı, engelli ve evinde çamaşır makinesi bulunmayan dar gelirli ailelerin evlerine giderek onların yıkanmasını istedikleri çamaşırları alıyor ve buraya getiriyor. Evimiz de Toplum Yararına Çalışma Projesi projesi kapsamında istihdam edilen iki bayan ekiplerin getirdikleri çamaşırları önce yıkıyor, sonra kurutuyor ardından ütüsü yapılan çamaşırları ekibimize veriyor. Ekipler hazır olan çamaşırları aldıktan sonra vatandaşlarımızın evine teslim ediyor” dedi.

Projenin 17 bin 500 liraya mal olduğunu açıklayan Vali Yardımcısı Doğan, talep geldiğinde diğer mahallelere de Çamaşır Evi açacaklarını belirterek, projenin hayırlı olması için temenni de bulundu.

Önümüzdeki hafta Kurban Bayramı’nın idrak edileceğini hatırlatan Doğan, “Çorumlu vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Eğer ki kurban paylarını dağıtacak kişi bulamıyorlarsa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na paylarını teslim edebilirler. Biz onlar adına ihtiyaç sahiplerine teslim edebiliriz. Vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlılık göstermelerini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat