Denizli'de 5,7 büyüklüğünde deprem

TÜRKİYE 21 Mart 2019 12:19
Videoyu Aç Denizli'de 5,7 büyüklüğünde deprem
A
a

sondakika haber: Denizli'de artçı sarsıntılar sürüyor: 22 yaralı, 278 yapıda hasar var...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Denizli yaşanan deprem ile ilgili '5.5 şiddetinde yaşanan bu depremde ilk tespitlerimize göre ağır hasar alan 139 bina ve hafif hasarlı 132 bina var. 7 bina da yıkık olmak üzere toplamda 278 yapı tespit ettik. 22 tane de yaralı var' ifadelerini kullandı. Denizli'de artçı sarsıntılar da hala devam ediyor. Denizli’de 5.5'lik deprem sonrası, saat 20.04’te 3.9 büyüklüğünde deprem daha yaşandı ve tekrar saat 20:42’de 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği 7 kilometre olarak belirtildi.

Denizli'de sarsıntılar hala devam ediyor. Büyük bir bölümü Acıpayam'da olmak üzere 180'nin üstünde sarsıntı meydana geldiği AFAD internet sitesinde belirtildi.

Bakan Murat Kurum, tarafından da yapılan açıklamada Denizli'de meydana gelen deprem ile ilgili şu bilgiler paylaşıldı:

"Bugün Denizli Acıpayam'da yaşanan deprem, deprem gerçeğini bir daha bizlere hatırlattı. 5,5 şiddetinde yaşanan bu depremde ilk tespitlere göre ağır hasarlı 139 bina bulunuyor. Hafif hasarlı 132 bina var, 7 bina da yıkık olmak üzere tam 278 yapı tespit edildi. Ön tespitlerimiz bunlar. Arkadaşlar 5 bölgede sahada ve tespitlere devam ediliyor. 22 tane de yaralı vatandaş bulunuyor, acil şifa diliyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat