aşgın

Düğündeki Takı Meselesi Karakolda bitti

ÇORUM 1 Ekim 2018 12:43
Videoyu Aç Düğündeki Takı Meselesi Karakolda bitti
A
a

Çorum'da bir düğün töreninde takı meselesi nedeniyle aileler arasında çıkan tartışma, karakola taşındı. Kısa süre önce nikah kıyan çift, düğün törenleri tamamlanmadan boşanma kararı aldı.

Çorum Kent merkezinde yaşayan Celal T. (30), yaklaşık iki ay önce tanıştığı, Hatay'da yaşayan İclal T. (21) ile kısa bir süre önce Çorum Belediyesi Evlendirme Memurluğu'ndaki törenle evlendi. Çiftin düğünleri ise Samsun güzergahı üzerindeki bir restoranda gerçekleştirildi. İddiaya göre, yüzlerce davetlinin katıldığı düğünün sonunda çiftlerin aileleri arasında takı meselesi nedeniyle tartışma çıktı.

Gelinin ailesinin, takıların kendilerinde kalması yönündeki talebine damadın ailesi karşı çıktı. Tartışmanın ardından gelin İclal T, yakınları tarafından minibüse bindirilip salondan götürüldü. Damat tarafı da 155 Polis İmdat Hattı'nı arayıp gelinin kaçırıldığını söyleyerek yardım istedi. İhbar üzerine harekete geçen ekipler, İclal T'nin içerisinde bulunduğu minibüsü, Çorum-Ankara karayolundaki uygulama noktasında durdurdu.

Gelin İclal T. ve yakınları polis tarafından karakola götürüldü. Gelinin ailesi, kaçırma olayının söz konusu olmadığını, damadın ailesiyle anlaşamadıkları için kızlarını götürdüklerini iddia etti. Damadın ailesi ise gelin için verdikleri 15 bin liralık başlık parası, aracıya verdikleri 10 bin lira ve düğünde takılan takıların kendilerine verilmesi halinde şikayetçi olmayacaklarını belirtti. Bunun üzerine anlaşmaya varan taraflar birbirinden şikayetçi olmadı. Gelin ve damat, yaşadıkları olay nedeniyle düğünleri tamamlanmadan boşanma kararı aldı.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat