trafik

ELVANÇELEBİ KÖYÜNDE YOL ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

ÇORUM 6 Mart 2018 18:34
Videoyu Aç ELVANÇELEBİ KÖYÜNDE  YOL ÇALIŞMASI  SÜRÜYOR
A
a

Elvançelebi ve Bekişler Köyü Stabilize Yol Çalışması Devam Ediyor.Çorum Valiliği İl Özel İdaresi birçok alanda olduğu gibi yol yapım çalışmalarında da hizmet vermeye seri bir şekilde devam ediyor.


Yol yapım ve bakım-onarım çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Çorum İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yapılan ve taşımalı eğitim yolu olarak kullanılan yaklaşık 3 km.’lik Elvançelebi-Bekişler bağlantı yolunda stabilize bakım çalışması büyük oranda tamamlandı.

İl Özel İdaresi’nin çalışmalarından bütün köy halk olarak çok memnun olduklarını dile getiren Elvançelebi Köyü Muhtarı Ahmet Çetinkaya, köylerinde ki okulda ilk ve orta okul eğitimlerini gören yaklaşık 13 köyden öğrencinin eğitimleri için bu yolu kullandıklarını ve çalışmaların tamamlanması halinde öğrencilerin daha iyi koşullarda okula gelerek eğitimlerine devam edebileceklerini söyledi. İl Özel İdaresi’nin Elvançelebi Köyü’ne yaptığı diğer hizmetlerden de bahseden muhtar Çetinkaya, su deposunun ihale aşamasında olduğunu, sağlık ocağının %80 aşamasında olduğunu, su getirme çalışmalarının yapıldığını ve türbenin etrafında peyzaj çalışmasının yapılacağını söyledi.

İl Özel İdaresi’nden son 4 yılda köylerine ciddi derecede hizmet aldıklarını belirten Elvançelebi Köyü Muhtarı Ahmet Çetinkaya, çöplerinin düzenli olarak alındığını, çocuk oyun gruplarının yapıldığını, kilit parke taşlarının döşendiğini dile getirerek bu hizmetlerin köylerine getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

 

 

 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat