Emekliye farklı zam yolda

Ekonomi 6 Eylül 2018 09:30
Videoyu Aç Emekliye farklı zam yolda
A
a

Sondakika bu habere dikkat!.Temmuz - Ağustos enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranına ilişkin tahminler de yükseldi. Peki en düşük memur maaşı ne kadar olacak? Güncel liste açıklandı. Tüm detaylar haberimizde...


Emekliler, Ocak zammını merakla bekliyor. 2018'in ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon; SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını, memur emeklilerinin ise alacağı farkı gösterecek. 2 aylık dönemin enflasyon verisi belli oldu.

Temmuz-Ağustos enflasyonu yüzde 2.86 oldu. Buna 4 aylık veri daha eklenecek, Ocak zammı belli olacak. Merkez Bankası'nın ve ekonomistlerin tahmini 2 farklı oranı ortaya koyuyor.

Merkez Bankası'nın tahminine göre, 2018'in ikinci yarısındaki enflasyon yüzde 3.87 olacak. Buna göre; SSK ve Bağ- Kur'luların zam oranı yüzde 3.87 olacak, memur emeklileri de yüzde 4'lük toplu sözleşme artışına ilaveten yüzde 0.37 enflasyon farkı alacak.
Beklenti anketindeki tahminler ise 2018'in ikinci yarısında enflasyonun yüzde 6.67 olabileceğini gösteriyor. Bu durumda ise zam oranı SSK ve Bağ- Kur'lularda yüzde 6.67'ye, memur emeklilerinde ise yüzde 3.17 enflasyon farkıyla yüzde 7.7'ye yükselecek.

● Erzurum'da ikamet ediyorum. 2002 yılında emekli oldum. İntibak bekliyoruz. Yetkililerin yasa çıkması konusunda sesimizi duymasını istiyoruz.

EMEKLİLİK KREDİSİ UZATILSIN

● 5 Eylül 2018 tarihi itibariyle emeklilik yaş sınırlamasını doldurdum. Bağ-Kur borcum vardı, yapılandırdım fakat 31 Ağustos'a kadar ödeyemedim. Ödeme 1 hafta uzatıldı fakat bu kapsamda kredili emekliliği uzatmadılar. Kredili emekliliğin de uzatılmasını istiyoruz.

Son dakika... Emekliye farklı zam
ZAMLAR EŞİT OLSUN


BAĞ-KUR emeklisiyim. Emeklilere farklı zam oranları uygulanmasını doğru bulmuyorum. Mevcut zam sistemiyle maaşlarda iyileştirme sağlanamıyor.
Bizlere de memur emeklileriyle aynı sistem getirilsin. 


Son dakika... Emekliye farklı zam

Son dakika... Emekliye farklı zam


Son dakika... Emekliye farklı zam

Kaynak : Takvim Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat