trafik

Erdoğan: Kibre kapılan gider

TÜRKİYE 7 Temmuz 2018 09:04
Videoyu Aç  Erdoğan: Kibre kapılan gider
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mart 2019 yerel seçim seferberliğini başlattı. Teşkilatı 24 Haziran'daki oy kayıpları konusunda muhasebe yapmaya çağıran Erdoğan, “Millet şamaroğlanı değil. Vatandaşa tepeden bakanların AK Parti'de yeri yok” dedi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, genel merkezde düzenlenen, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Yeni yönetim sisteminin Türkiye'ye hayırlı olması temennisinde bulunan Erdoğan, pek çok ülkenin tarihinde bu tarz değişimlerin çok sancılı şekilde ve yüksek maliyetlerle yapılabildiğini kaydetti. Cumhurbaşkanı, “Yıllarca ülkemizi, demokrasiye bedel ödemeden sahip olmakla itham edenlere 15 Temmuz'da tarihi bir ders vermiştik. 16 Nisan ve 24 Haziran'la demokrasiyi sadece kanımızla ve canımızla savunmakla kalmadığımızı hem de yönetim sistemi değişikliği yapacak derecede sandıkta da işler halde tuttuğumuzu hamdolsun cümle aleme gösterdik” dedi. 

KARİYER PEŞİNDE KOŞAN YANLIŞ YAPAR 

Yeni yönetim sistemiyle birlikte yeni bir reform dönemine girildiğini belirten Erdoğan, asıl reformun zihniyet dönüşümüyle sağlanabileceğini kaydetti. Mart 2019'da yerel seçimlerin yapılacağını hatırlatan Erdoğan, 24 Haziran'daki oy kayıplarını gündeme getirdi. Partilileri 24 Haziran'ın muhasebesini yapmaya ve eksikleri gidermeye çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Siyasi hayatımızın her döneminde girdiğimiz tüm seçimlerin ardından hedefimize ister ulaşmış isterse ulaşmamış olalım, milletimizle aramızdaki münasebetin muhasebesini yapmadan yolumuza devam etmedik. Seçim sonuçlarını bu anlayış içinde değerlendirmek yerine kişisel kariyeriyle irtibatlandırarak eğip büken herkes her  şeyden önce milletimize yanlış yapar. Millete yanlış yapan hiç kimsenin de AK  Parti'de yeri olamaz. Çünkü partimiz, milletin bizatihi kendi partisidir.”      

BİZİ ANCAK TEVAZU YÜCELTİR 

Vatandaşın, “Belediye başkanı benim dükkanıma gelip, bir çayımı içmedikten sonra ben bu belediye başkanını ne yapayım?”, “Seçimden seçime mi belediye başkanı, milletvekili beni ziyaret edecek” dediğini anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Parti'nin müktesebatında böyle bir şey olamaz. Bizi yücelten tevazumuz olmuştur. Eğer biz bu tevazuyu kaybettiysek,  işte bu açık net puan kaybına da neden olmuştur. En güçlü olduğumuz yerlerde eğer bugün ciddi bir puan  kaybı olmuşsa bunu kendi nefsimize soracağız. Biz hatayı nerede yaptık? Yanlışımız nerede? Çok iyi hizmetler yapabilmiş olabiliriz. Bu hizmetler gerektir  ama yeterli değildir. Önemli olan o gönüllere girmektir. Gönüllere girersek bu işi başarmış oluruz. 

MİLLET KENARA KOYMASINI BİLİR 

Öyle gönüllere girmiyor da vatandaşına eğer tepeden  bakıyorsak, bir gurur abidesi olarak bakıyorsak, onlara yeri geldiği zaman hart hurt yapıyorsak, kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki  oy verir ondan sonra da kenara koyar. Zaten demokrasinin güzelliği de burasıdır. Bu bizim için erken fırsat olmuştur. 24 Haziran'ın fotoğrafını bu noktada çok iyi çekmemiz lazım. İnşallah Mart 2019 yerel seçiminde de gerek aday tespitlerimizde  gerekse bu ahlaki kimliğe değer verip, onu iyi puanlayıp adaylarımızı da buna göre belirlememiz lazım.”      

MAZBATASI DEĞiŞTi 

TBMM Başkanlığı, Erdoğan'ın mazbatasındaki '13. Cumhurbaşkanı' tespitine itiraz etti. 13 rakamına cumhurbaşkanlığı görevi yapan kişi sayısı veya cumhurbaşkanıseçim sayısı hesabından ulaşılamadığı, bu nedenle tereddütler oluştuğu belirtilerek kaldırılması istendi. Yüksek Seçim Kurulu, talebe olumlu cevap verdi. YSK'nın”13'üncü” ibaresinin kaldırılmasına yönelikkararı, Resmi Gazete'nin yayımlandı.

'PARTİSİZ BAKANLAR' KURULU 

Bakanlıkların, kurum ve kuruluşların yapılarını, millete daha iyi ve etkin hizmet anlayışına uygun şekilde yenileyeceğiz. Yeniden yapılandırma çalışması en aşağıya kadar devam edecektir.  Şimdi artık partili olmayan bakanlarımızla bir kabine oluşturuyoruz. Bu arkadaşlarımız, bundan önce olduğu gibi de köşeye sıkıştırılmak suretiyle, şuraya şu olsun, buraya bu olsun mantığıyla hareket etmeyecek. Bu tabii bir yerde şunu sağlamış olacak. Kimse kalkıp da şunu diyemeyecek, 'Siz şöyle böyle yaptınız, kadrolaştınız, şuydu, buydu.' En azından bakan, olaylara bakarken daha objektif bakma imkanını yakalayacak. Bu, ona bir rahatlık getirecek. Bu tür zanların altında da kalmayacak. Bütün bunlarda aranan ehliyet, liyakat olacak. Ehliyeti ve liyakatı öne çıkarmak suretiyle yeni döneme girmiş olacağız.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ 

AK Parti'nin Mart 2019'dan çok başarılı çıkması gerekiyor. Önümüzde nasıl olsa çok daha fazla zaman var, gibi bir lüksümüz yok. Şimdiden 'Bismillah' deyip yaz mevsimini de gayretli bir şekilde geçirmemiz gerekiyor. 2019 Mart'ına kadar belediyeciliğin adını 'gönül belediyeciliği seferberliği olarak  koyuyorum.  İktidarımızı ancak bu şekilde güçlendiririz. Yönettiği şehrin halkıyla beraber olmayan, gönülleri fethetmeyen, aşkla, şevkle, adaletle, akılla çalışmayan bir belediye başkanı bir eliyle yapıp diğer eliyle yıkan kişi gibidir. Ne kadar çok çalışmış olursa olsun, döneminin sonunda geride sadece enkaz, yıkıntı bırakır. AK Parti'nin hiçbir belediye başkanı böyle olmamalıdır, olamaz. Şayet kerameti kendinde vehmeden varsa, gerçekten hem şahsı hem partimiz adına çok büyük zarardadır. Biz ancak milletimizle birlikte varız. İnsanlarımızla birlikte anlamlıyız. Halkın desteği yanımızda olduğu sürece güçlüyüz.

CUMHUR İTTİFAKI DEVAM EDECEK

Milletvekili dağılımı ve ülkemizin içinden geçtiği durum sebebiyle Cumhur İttifakı'nı Meclis'te de devam ettireceğiz. MHP'nin de aynı anlayışa sahip olduğunu görmekten ayrıca memnuniyet duyuyorum. İttifaklarını pazara kadar bile sürdüremeyenlerin aksine biz, ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetlere vesile olmaya devam etme inancıyla bu birlikteliğe sahip çıkacağız.

CHP'LİLER HDP'NİN HESABINI SORMALI

Normal şartlarda birbirlerini yolda görse selam vermeyecek olanlar, her nasılsa karşımızda birleştiler. Öyle ki CHP, bölücü terör örgütünün güdümündeki partiyi barajın üzerine taşımak için kendisine oy verenlerin bir kısmını oraya gönderdi.CHP sayesinde, bölücü örgütün belirlediği isimler, Mecliste milletvekili olarak yerlerini alacaklar. Ülkesini, milletini, cumhuriyetini, devletini seven her CHP'li vatandaşımızı, bu utanç için partisinin yönetiminden hesap sormaya davet ediyorum. 

TERÖRİSTLERİN OYUNCAĞI OLDULAR

Şayet, CHP bu hesaplaşmayı kendi içinde yapmadığı takdirde, bölücü örgütle ana muhalefet partisi arasındaki bağ taktik olmaktan çıkıp, esas haline dönüşecek. Bir şeyin aslı varken kopyasına gerek yoktur. Böyle bir durumda CHP'nin varlığının da anlamı kalmayacaktır. Türkiye'nin en eski partisinin, batıdaki bir avuç marjinalin ve yurt dışındaki bir avuç terör örgütü yöneticisinin oyuncağı haline getirenlerden hem bu millet ve tarih açık ve net hesabı soracaktır. 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat