Erdoğan "Millet kıraathaneleri kurup kitapla donatacağız"

TÜRKİYE 8 Haziran 2018 13:02
Videoyu Aç Erdoğan "Millet kıraathaneleri kurup kitapla donatacağız"
A
a

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Hatay mitinginde konuştu.Millet kıraathaneleri kurup kitapla donatacağız. Bunu bay İnce yanlış anlayabilir. İskambil oynanan değil, kitaplarla döşeli, içeride kahvesi, keki olacak. Gençlerimiz yaşlılarımız gelecek. Hem kitabını okuyacak, hem kekini alacak, çayını kahvesini alacak; ücretsiz, ücretsiz…

* Hatay'a 16 yılda 27.5 katrilyon liralık yatırım yaptık.

* Biz laf üretmiyoruz laf, icraat üretiyoruz icraat. Biz bir icraat kadrosuyuz.

* Bay Muharrem çalmayacaksın ha! İnce ince götürmeyeceksin.

* Millet kıraathaneleri kurup kitapla donatacağız. Bunu bay İnce yanlış anlayabilir. İskambil oynanan değil, kitaplarla döşeli, içeride kahvesi, keki olacak. Gençlerimiz yaşlılarımız gelecek. Hem kitabını okuyacak, hem kekini alacak, çayını kahvesini alacak; ücretsiz, ücretsiz…

* Sağlık hizmet sunumunda dünyada model ülke olarak, hizmetlerimizi daha da geliştirerek sürdüreceğiz.

* Toplam maliyeti 750 milyon lira olan Dörtyol-Hassa yolu çalışmaları devam ediyor. Hataylı kardeşlerimiz için Amanosları deliyoruz, tünel açıyoruz. Ferhat nasıl Şirin için dağları deldi, biz de halkımız için dağları deliyoruz. Hatay havalimanına bir terminal binası kazandırdık. Hatay'ın su hasretini bitirdik, 4 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz. 1974'te yapılan Tahtakörü Barajı'nı yükselterek su kapasitesini yükselttik.

* (Hatay'a altyapı yatırım projelerini sıraladıktan sonra) İnce böyle şeyler anlattı mı, o bilmez ki, o çırak bile değil, kalfa bile değil.

* (İnce'nin her seçimde AK Parti'ye yenildiği halde CHP Genel Başkanı kalmaya devam ettiği için Kılıçdaroğlu'nu sert dille eleştirdiği, 'CHP Genel Başkanı doğal cumhurbaşkanı adayıdır, kaçamaz' dediği kayıtları dinlettikten sonra) İnce, 24 Haziran'da seçimi kaybedersen ne yapacaksın, onu söyle! Sen 24 Haziran'da kaybettikten sonra bırakıp gidebilecek misin, göreceğiz… Ama Bay Kemal yapmadı, sen de Kılıçdaroğlu'nun öğrencisisin, sana güvenmiyoruz.

* CHP'nin genel başkanlık yarışını kaybetmiş şahıs, hiç yüzü kızarmadan ülkeyi yönetmeye talip oluyor.

* Ben aynı zamanda silahlı kuvvetlerin başkomutanıyım. Muharrem, aramızda böyle bir fark var, bunu da öğren.

* Afrin'e operasyon emrini veren de benim. Anayasanın bana verdiği yetkiyi kullanmayacak mıyım, yahu? Kullanırım.

* Bay Muharrem'in, Bay Kemal'in ağzından terörle mücadeleyi duydunuz mu? Zaten seçim bildirgelerinde de terörle mücadeleye yönelik bir şey bulamazsınız.

* Eli kanlı caniler için kullanmadığınız, kullanamadığınız ifadeleri Afrin'i terörden temizleyen kahramanlar için kullanıyorsunuz. Bu ne edep dışılıktır.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat