Erdoğan'dan yerel seçim anketi!.

Siyaset 2 Kasım 2018 09:08
Videoyu Aç Erdoğan'dan yerel seçim anketi!.
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin önceki günkü MYK toplantısında büyükşehir anketi yaptı. MYK üyelerine “İstanbul, İzmir ve Ankara’da kimi belediye başkanı görmek istersiniz” diye soran Erdoğan, önerilen isimleri kimseyle paylaşmadı. Erdoğan bugün de MKYK üyelerinden isim isteyecek.


AK Parti, seçmenin karşısına yeni bir belediyecilik anlayışı ile çıkacak. Çalışmaları süren ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanacak manifesto ile belediye yönetimlerine vatandaşın aktif katılımı öngörülüyor.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, manifestoda yer alacak yeni belediyecilik anlayışıyla ilgili ip uçlarını bir grup gazeteci ile bir araya geldiği toplantıda verdi:

LİYAKAT VE İYİ İLİŞKİLER

Genel Merkez'de yerel yönetimler birimlerinde 14 kişi, hep birlikte Türkiye’yi tarıyoruz. Bütün illere gidildi. Şimdi ikinci seferler başlıyor. Arkadaşlarımız adeta tebdili kıyafet halkın içinde dolaşıyor. Bütün bunları yaparken adaylarda dikkat ettiğimiz 2 husus var; O şehri geleceğe taşıyacak, liyakatli ve ehliyetli olması, iincisi ise halkla ilişkileri iyi yürütecek insanları arıy

MAHALLE BULUŞMASI

Yerel yönetimlerde yeni dönemin başlamasıyla birlikte mahalle buluşmaları olacak. Her başkan senede birkaç defa mahallelerde toplantı yapacak. Belediye bünyesinde kaç mahallesi varsa burada belediye başkanları milletle bir araya gelecek. O mahallenin en geniş salonunda belediye başkanı gelecek, yanında daire müdürleri ile beraber karşısında vatandaş tek tek söz almak isteyenler konuşacak. Vatandaş dertlerini söyleyecek, başkan dinleyecek. Yapıp yapamayacağını anlatacak.

Önemli projelerde belediye başkanı halkın kararı olmadan ‘ben yaptım oldu’ diyemeyecek. Herkesin görüşünü alacak. Plebisit yöntemi gibi uygulamalar yapılacak. Manifestoda bir bölüm bu olacak. Projeler konusunda halka çeşitli alternatifler sunulacak. Vatandaşlar da bu konuda tercihi yapacak. En çok belirlenen proje hayata geçirilecek.

REKLAM

MHP’Lİ ADAYLARA SAYGILI DAVRANACAĞIZ

Seçim rekabet demektir. Ama seçim süresince kullanılacak dile dikkat edeceğiz. Cumhur İttifakı yaptığımız MHP’yi incitmek istemeyiz. Saygılı davranacağız. Aşırı sözlerle ittifak yaptığımız ortağımızı kırmak istemeyiz. Bu doğru da değil. Biz de onlar da çok ciddi adaylar koyacağız. İyi olan kazanacak.

Erdoğan’dan isim anketi

Belediye başkan adayları için sahanın röntgenini çeken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, önceki seçim dönemlerinde olduğu gibi kurmaylarından da isim istedi.

Erdoğan, başkanlığında önceki gün yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) ana gündemi mahalli seçimler oluşturdu. MYK'da seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, aday takvimini de içeren bir takdim gerçekleştirdi. AK Parti kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Erdoğan toplantıda MYK üyelerinden İstanbul, İzmir ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri için 'Kimi aday görmek istiyorsunuz?' diye isim istedi. Ancak Erdoğan kurmaylarından gelen isimleri kurul üyeleri ile paylaşmadı. Erdoğan'ın bugün de partisinin en üst organı olan MKYK üyelerinden üç büyükşehir için isim isteyeceği belirtiliyor. Öte yandan AK Parti belediye başkanlarını belirlemek için de saha araştırmalarını da sürdürüyor.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat