Erdoğan mesele S-400 meselesi değil

TÜRKİYE 9 Mart 2019 21:43
Videoyu Aç Erdoğan mesele S-400 meselesi değil
A
a

Rusya'dan alınacak S-400 hava savunma sistemleri tartışmaları devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da S-400 hava savunma sistemleri hakkında yorumda bulundu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı Gençlik Buluşması'nda alınacak S-400 hakkında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Mesele S-400 değil, Türkiye'nin Suriye ve bölgesinde kendi iradesiyle hareket etmesidir.' dedi.

TERÖRE PRİM VERMEYİN

Konferansa katılan gençlerede seslenen Erdoğan, 'Ölümü, öldürmeyi ve şiddeti kutsayan ideolojilere prim vermeyin. İstiyoruz ki bizim gençlerimiz kendilerini kullanılanan örgütlere asla itibar etmesinler. 34 yıldır gençlerin kanı ve gözyaşıyla beslenen vampirlerin insafına terk edilecek tek bir evladımız dahi yok." dedi.

'MESELE S-400 DEĞİL...'

Rusya'dan alınacak S-400 savunma sistemleri hakkında konuşan Erdoğan, "Mesele S-400 değil, Türkiye'nin Suriye ve bölgedeki gelişmelere kendi iradesiyle hareket ediyor olmasıdır.' uyarısında bulundu.

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti, 'Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemini niye aldığı ve ne şekilde kullanacağı çok açıktır. S-400 hava savunma sistemi konusunun, ne NATO ne F-35 jet uçağı projesi ne de ABD'nin güvenliği ile uzaktan yakından ilgisi yok. İşin erbabı olan herkes bunları zaten biliyor. Geçmişteki bir çok olay gibi bu meseleyi de akliselim, mantık ve ortak çıkarlar doğrultusunda gerektirdiği şekilde halledeceğiz." dedi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat