Eskice Köyün Su Sorunu Çözüldü

ÇORUM 10 Eylül 2018 17:22
Videoyu Aç Eskice Köyün Su Sorunu Çözüldü
A
a

Çorum merkeze bağlı Eskice Köyü’nde yaşanan su sıkıntısı pompaların yenilenmesi ile ilgili sürecin hızlandırılmasıyla kısa sürede çözüme kavuştu. Geçtiğimiz günlerde “Bir aydır susuz kaldılar” başlığı ile basın yayın organlarında Eskice Köyü’nde yaşanan su sıkıntısı ile ilgili haber yayınlanmıştı.

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran konuyla ilgili Çorum Muhtarlar Federasyonu Başkanı ve Köyleri Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyesi Zeki Oral’dan geldi. Köy Muhtarları Derneği ve Muhtarlar Federasyonu Başkanı olmasının yanında KÖYDES Encümen üyesi olan Zeki Oral, hemen her köyün olduğu gibi Eskice Köyü’nün de sorunu ile yakından ilgilendi.

Zeki Oral, yaptığı açıklamada, yaşanan sıkıntı ile ilgili olarak Eskice Köyü muhtarının 29 Ağustos’ta Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne dilekçe verdiğini hatırlattı. 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle konuyu 31 Ağustos günü toplanan encümen toplantısında gündeme aldıklarını ve içme suyu sıkıntısı olması nedeniyle de tüm üyeler tarafından dilekçenin kabul gördüğünü anlatan Zeki Oral, 3 Eylül günü de doğrudan temin yoluyla işin ihaleyle belirlenen fiyat tespiti doğrultusunda yüklenici firmaya verildiğini açıkladı. Yüklenici firmanın da kısa sürede pompaların yenilenmesi için işe başladığını vurgulayan Zeki Oral, 7 bin 600 TL’ye pompaların yenilendiğini ve köyün sorununun çözüme kavuştuğunu bildirdi.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat