aşgın

Gazi ve Şehit aileleri onuruna Yemek verildi

ÇORUM 20 Eylül 2018 14:22
Videoyu Aç Gazi ve Şehit aileleri onuruna Yemek verildi
A
a

19 Eylül Gaziler günü nedeniyle Çorum Valiliği tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi...


Yemekte bir konuşma yapan Vali Necmettin Kılıç, Türk milletinin izzetine düşkün olduğunu vurgulayarak, “Biz ya istiklal ya ölüm deriz. İşte bizi biz yapan bu kıymetli haslet binlerce yıldır bizi dik tutuyor. Ölürsek şehit kalırsak gazi diyoruz. Gazilik çok önemli bir makamdır. Bu milletin hepsi gazidir.

Bu milletin tamamı şehit evladıdır, şehit torunudur. Boyun eğmeyeceğiz, baş eğmeyeceğiz, diz çökmeyeceğiz. Biz sonsuza kadar hür olarak yaşayacağız ve bunu izzetimizi, istikbalimizi korumak için el ele omuz omuza gönül gönüle vererek yapacağız ve kıyamete kadar milletin tamamı gazi olmaya devam edecek ve bu milletin evlatları şehit olmaya devam edecek. Bu kutsal topraklar hür olarak sonsuza kadar devam edecek” dedi. Bu milletten bahsedilirken sabırdan, tevazudan, sadakatten, cesaretten bahsedildiğini dile getiren Vali Kılıç, “Yine bizi anlatan bir vasıf vardır ki; bizi biz yapan en önemli değerlerimizden birisidir.

Bu izzeti nefis kavramıdır. Biz izzetimize düşkünüz. Bizi ayıran, bizi farklılaştıran budur. Kibri sevmeyiz ama izzetimizi hiçbir zaman ayaklar altına aldırmayız. Köleleşmeyiz, boyun eğmeyiz” ifadelerini kullandı. Programa CHP Çorum milletvekili Tufan Köse, Garnizon Komutanı Alb. Çetin Öcal, İl Jandarma Alay Komutanı Alb. Abdurrahman Başbuğ, Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Ticaret Sanayi Oda
Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler ile aileleri katıldı.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat