Geleceğin Medya ve İletişimcileri Stajlarını Tamamladı

ÇORUM 10 Ağustos 2018 19:27
Videoyu Aç Geleceğin Medya ve İletişimcileri Stajlarını Tamamladı
A
a

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Medya ve İletişim Programı Öğrencileri Mesleki Stajlarını Başta Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Olmak Üzere Türkiye’nin Önemli Kamu ve Özel Medya Kuruluşlarında Tamamladı...


 

Medya ve iletişim programı öğrencilerinin 30 iş günlük zorunlu Mesleki stajları, 02.07.2018 tarihinde başlamıştı. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Ankara Genel Müdürlüğü, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) İstanbul Bölge Müdürlüğü ve Anadolu Ajansı gibi devlet kurumlarının yanı sıra dünyanın film sektöründeki sayılı şirketlerinden ve lider kuruluşlarından olan Netflix, 20th Century Fox, Dream Works Studio, Lucas Film, Metro Goldwyn Mayer Lion, Paramount, Warner Bros, Universal Film ve Sony Pictures gibi markaların yeni medya, sinema ve televizyonda kullanılan dublaj, ses kayıt ve montajlarını yapan “Ak’la Kara Seslendirme, Dublaj ve Prodüksüyon Şirketi” nde yine ulusal, bölgesel, yerel ve TÜRKSAT 4A uyduları üzerinde yayınları bulunan TV19, TV52, ALTAŞ TV, KANAL 60 ve KANAL B Televizyonlarının çeşitli birimlerinde ayrıca bazı öğrencilerimiz ise profesyonel fotoğraf stüdyolarında stajlarını göz doldurarak 10.08.2018 itibariyle tamamlamıştır.

Geleceğin Medya ve İletişimcileri olarak, bizzat stajlarında gerekli güncel teknik ekipmanları kullanarak, okullarında görmüş olduğu eğitimlerle tam donanımlı olarak sektörle iç içe yetişen öğrencilerimiz stajlarıyla göz doldurmuş ve program öğretim görevlilerini gururlandırmışlardır.

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya IŞIK ise, stajlarını başarıyla tamamlayan öğrencileri tebrik ederek, 3+1 sistemi ile öğrencilerin stajlardan daha donanımlı olarak yetişeceği bir sisteme geçildiğini, bu yıl ilk kez uygulanacak olan yeni sistemle beraber stajlarında göz dolduran öğrencilerin, daha donanımlı hale gelerek mezun olacaklarını vurguladı.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat