trafik

Girişimcilik Günleri Kamu Programı başladı

ÇORUM 5 Mart 2018 10:50
Videoyu Aç Girişimcilik Günleri Kamu Programı başladı
A
a

Çorum Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ile TOBB Çorum Genç Girişimciler Kurulunun birlikte düzenledikleri “Girişimcilik Günleri Kamu” programı başladı.

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Fatih ŞANÖZ'ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen, Girişimcilik dersi alan öğrencilerin katıldığı programın ilk konuğu KOSGEB İl Müdürü Yusuf YILDIZ oldu. Programa SBMYO Müdür Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Güngör KARAKAŞ, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Çorum İl Başkanı Elvan Can ÇABUK, Finans, Bankacılık ve Sigortacılık Bölüm Başkan Vekili Recep ÇAKAR, Öğr.Gör. Harun KISACIK ve öğrenciler katıldı.

KOSGEB İl Müdürü Yusuf Yıldız, KOSGEB in varlık nedenine ve yapısına değindikten sonra verdikleri destekleri anlattı. KOSGEB İl Müdürü YILDIZ, ayrıca programa katılan öğrencilerle özel sektör deneyimlerini paylaştı. Meslek Yüksekokulumuz öğrencilerinden olup proje hazırlayacak öğrenciler için Türkiye gündemi ve üretim sorunları hakkında bilgi verdi. İş hayatındaki zorluklara değinen YILDIZ, bu tür programların çok önemli olduğunu söyledi.

Genç Girişimciler Kurulu İl temsilcisi ÇABUK, Mesleki eğitimin önemi, Meslek Yüksekokulları ve iş dünyası arasındaki mesafenin bu tür programlarla kapandığını ve yönetim, üretim gibi konularda SBMYO ile üstün işbirliği içerisinde olduğunu belirterek, özellikle SBMYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Zekeriya IŞIK’a ve yönetimine teşekkür etti.

SBMYO Müdürü Yrd.Doç.Dr.Zekeriya IŞIK, TOBB Çorum Genç Girişimciler Kurulu ile iki sezondur öğrencilere yönelik söz sahibi işletmelerin mesleki bilgi ve tecrübelerinin aktarılması yönünde önemli çalışmalar yaptıklarını kaydetti. Bu çalışmaların üniversitemizde dönüşümü devam eden 3+1 İşyeri Uygulamaları Eğitim Sistemi açısından bir temel teşkil etmesi bakımından da önemli olduğunu kaydetti. Yrd.Doç.Dr. IŞIK, KOSGEB İl Müdürü Yusuf YILDIZ ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Çorum İl Başkanı Elvan Can ÇABUK’a katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat