trafik

GİRİŞİMCİLİK PROGRAMI İÇİN İŞ KURUMU ve TSO EL ELE VERDİ

ÇORUM 14 Şubat 2018 10:50
Videoyu Aç GİRİŞİMCİLİK PROGRAMI İÇİN İŞ KURUMU ve TSO EL ELE VERDİ
A
a

Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Çorum Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile ilimizde istihdamın korunması, artırılması ve işsizliğin azaltılması, girişimciliğin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması, ekonomide yeni işlerin yaratılması ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması ve bunların geliştirilmesi amacıyla 32 saatlik girişimcilik eğitimleri verilecek...

ÇORUM ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN YAZILI  AÇIKLAMASI

TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal ve İŞKUR İl Müdürü Ali Şahan bu projeyi birlikte yapacaklar.

İş kurma düşüncesi olup, gerçekleştirme imkanı bulamayan vatandaşlarımız yapılacak mülakatlar sonucu eğitime dahil edilecektir. Vatandaşlarımız, katıldıkları eğitim sonucunda, katılım belgesi alacaklar ve iş kurma planı hazırlayıp resmi işyeri açma şartlarını yerine getirdikten sonra kredi için KOSGEB’e başvuru yapabileceklerdir.

KOSGEB tarafından başvurunun uygun bulunması halinde finansman sağlanarak kişiler kendi işini kuracak olup, tarım, hayvancılık, eğitim ve spor alanlarında hazırlanan projelere destek verilmeyecektir.

Başvurular 12-23 Şubat 2017 tarih aralığında alınacak olup, eğitime katılmak isteyenlerin bu tarih aralığında Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüze şahsen başvurmaları gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat