Hayvancılık politikalarındaki yanlışlıkları dile getirdi

ÇORUM 14 Mart 2019 12:20
Videoyu Aç Hayvancılık politikalarındaki yanlışlıkları dile getirdi
A
a

İyi Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Bilgi Terlemezoğlu,31 Mart seçim çalışmaları kapsamında Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret etti...

Ziyarette İyi Parti Çorum İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Koca, Çorum belediye meclisi 1.sıra adayı İsmail Yılmaz, Çorum belediye meclisi 2.sıra adayı Gökhan Günder ve partilileri, Birlik Başkanı Yılmaz Kaya karşıladı.

İyi Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Bilgi Terlemezoğlu,31 Mart seçim çalışmalarına devam ediyor. Terlemezoğlu, çalışmalar kapsamında Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, konuşan İyi Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Bilgi Terlemezoğlu, Üretimden tüketim toplumuna doğru yol almamızın ana nedenlerinden birisinin tarım ve hayvancılık politikalarındaki yanlışlıklardan kaynaklı olduğunu söyledi.

Bilgi Terlemezoğlu, Tarım alanında yerli tohumun terk edilmesi daha fazla ürün üreterek kar gütme politikası nedeniyle gelinen noktanın içler acısı olduğunu, buna paralel hayvancılık konusunda ise yurt dışından özellikle orta Amerika ve balkanlar ve İran tarafından getirilen hayvanlarla yerli ırkın ve köylünün üreticinin belini kırıldığını ifade etti. Terlemezoğlu, bu olaylara ek olarak köylü insanımızın öz kaynaklarını kullanamaması maliyetlerin yüksek olmasının şehir hayatına yönelmesine neden olduğunu kaydetti.
Terlemezoğlu, Belediye Başkanı seçildiği zaman köy, mahalle, ilçe ve il merkezini bir bütün olarak gördüğünü ve bu nedenle seçim döneminde diğer adaylardan farklı olarak, her ne kadar il merkezinden oy alsam da ilin tamamına Başkan olmak istediğimi bu yüzden Bütünşehir kalarak büyükşehir mantığıyla çalışacağımı dile getirdi. Başkan Adayı Terlemezoğlu, Tarım, hayvancılık, enerji sektörlerinin birbirlerine bağlı, aracı sektörler olduğunu, tarımdan üretilenin, hayvancılık sektörünü besleyeceğini, hayvancılık ve tarım sektöründen ürettiklerinin enerji sektörünü diğer bir adıyla Bio enerji tesislerini besleyeceğini vurguladı.

Terlemezoğlu, Tarım, hayvancılık ve enerji sektöründe iş istihdamı ve Ar-ge (araştırma geliştirme) imkanları yaratacaklarını, elde ettikleri geliri de köylümüze mahallelimize ilçe halkımıza ve il merkezinde yaşayan vatandaşlarımıza sosyal kültürel imkan olarak karşılıksız sunacaklarını ifade etti. İyi Parti Adayı Terlemezoğlu, Çorum’un kendine has bir dünya markası olmadığını, bunun içinde bütün sektörün önde gelenleriyle istişare yaparak gerekli çalışmayı yapacaklarını sözlerine ekledi.
Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya’da İyi Parti Çorum Belediye Başkan adayı Bilgi Terlemezoğlu’nun ziyaretinden dolayı teşekkür ederek 31 Martta yapılacak olan Yerel seçimlerde başarılar diledi.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat