trafik

Hayvancılıkta Öncü İlçe Mecitözü

ÇORUM 13 Mart 2018 01:41
Videoyu Aç Hayvancılıkta Öncü İlçe Mecitözü
A
a

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan SARI yoğun çalışma programına rağmen İlçe ziyaretlerine devam ediyor...


İlçe Ziyaretlerinde Mecitözü ilçesini ziyaret eden Orhan SARI, ilçe ve köylerde bir dizi incelemelerde bulundu. Mecitözü ilçesinin Çorum’da tarım ve hayvancılıkta önemli bir yer tuttuğunu belirten Orhan SARI, Hayvan ırkının %85’inin kültür hayvanlarından oluştuğunu, ilçemiz ilimiz ekonomisinde önemli bir katkı sağladığını söyledi. “Hayvan hareketlerinin çok yoğun olduğu ilçemizde bu hareketlilik ilçe müdürlüğümüz tarafından çok sıkı kontrol edilmekte olup hayvan hastalıkları ile mücadelede 7 gün 24 saat vatandaşın hizmetinde bulunmaktadır” sözleriyle konuşmasına devam etti.

“İlçemizde bir adet süt üreticileri birliği bulunmakta olup 54 köy 8 mahallede üreticilerimizin alın teri olan sütü kaliteli bir şekilde tüketiciye sunmaya çalışmaktadır. Bitkisel üretimde son yıllarda yem bitkisi üretimi artmakta olup ayçiçeği ve hububatın yanı sıra vatandaş için yeni gelir kaynakları olmuştur” diyen Orhan SARI “Gerek hayvansal üretimde gerekse bitkisel üretimde yüz ölçümü itibariyle küçük olan güzide ilçemiz Çorum’da ilçeler içerisinde ön sıradaki yerini pekiştirmektedir” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmasının ardından Kozören Köyünde Elvan GÜNGÖR’e ait 160 başlık damızlık Simental ırkı büyükbaş hayvana sahip Güven Hayvancılık İşletmesini ziyaret eden Orhan SARI, hayvancılıkla ilgili sorunları dinledi ve çözüm önerileri üretmek için bilgi alış verişinde bulundu.

Ardından Figani Köyünde 350 baş Merinos Koyunculuğu yapan Hakan AKGÜL ziyaretinde istişarelerde bulundu. Küçükbaşın ilimizde artmasının gerekli olduğunu belirten Orhan SARI, bunun için elinden gelen her türlü desteği üreticilere sunmaya hazır olduğunu söyledi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat