Hitit Üniversitesi Engelli Bireylere Yönelik Çalışmalarını Sürdürüyor

ÇORUM 5 Ağustos 2018 15:36
Videoyu Aç Hitit Üniversitesi Engelli Bireylere Yönelik Çalışmalarını Sürdürüyor
A
a

Çorum Hitit Üniversitesi sahip olduğu bilgi birikimini toplumun her kesimine aktarmaya büyük önem veren Üniversite, gerçekleştirmiş olduğu etkinliklerin yanı sıra yapmış olduğu projeler ve düzenlediği eğitimlerle bu yöndeki çalışmalarını hızla sürdürüyor...


 

Bu kapsamda Çorum Hitit Üniversitesi yapmış olduğu çalışmalarına bir yenisini  daha ekledi; Engelsiz Öğrenci Birimi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu iş birliğinde Çorum Engelsiz Yaşam Derneği üyeleri için “Engelli Araçların Bakım ve Tamiratı”nı içeren bir eğitim verdi.

Toplamda üç gün süren eğitim süresince, Üniversitemiz öğretim elemanları Öğr. Gör. Bünyamin Çiçek, Öğr. Gör. İ. İlker Yurttaş ve Öğr. Gör. Önder Yakıştıran tarafından engelli araçların mekanik aksamları, elektronik aksamları, arıza kontrolü, parça değişimi, tamirat ve bu süreci kapsayan iş güvenliği esaslarına ilişkin bilgiler verildi.

Kursiyerlerden Rektörü Teşekkür Ziyareti

Eğitimin tamamlanmasının ardından eğitime katılan kursiyerler Ertuğrul Kazak, İsmet Arslan, Serhat Akça, Kemal Özuzun ve Zekeriya Yıldırım Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret ettiler. 

Ziyarette; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sinan Çalışkan, Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Bahat Comba, Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Doç. Dr. Selen Özakar Akça ve eğitimi veren öğretim elemanlarımız da hazır bulundu. 

Üniversitemiz tarafından verilen eğitimden dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Çorum Engelsiz Yaşam Derneği Dernek Başkanı Ertuğrul Kazak, aldıkları eğitim sonrasında engelli araçların tamiratında yaşadıkları mağduriyetin giderildiğini belirterek bu konuda en büyük desteği de Üniversitemizden gördüklerinin altını çizdi. Eğitim sonrasında bir tamir atölyesi açacaklarını açıklayan Dernek Başkanı Kazak, böylelikle atıl durumda bulunan tekerlekli sandalyelerin tamirinin yapılarak ihtiyacı olanlara da kolaylıkla dağıtılabileceğini vurguladı. Ertuğrul Kazak, verilen eğitimden ve destekten dolayı başta Rektörümüz Prof. Dr. Alkan olmak üzere eğitimin verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Üniversitemizin sahip olduğu bilgi birikimini topluma yansıtmak için büyük çaba sarf ettiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan da “Hitit Üniversitesi olarak toplumla iç içe olunması gerektiğine yürekten inanıyoruz. Sahip olduğumuz akademik bilgiyi sizlerle paylaşmayı ve ilimize her anlamda dokunabiliyor olmayı çok önemsiyoruz. Yaşadığınız toplumu bilmelisiniz. Toplumla iç içe olursanız çözüm üretebilirsiniz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı yapmalıyız. Sizlerin hayatını kolaylaştıracak her türlü mekanizmayı üniversiteler olarak karşılamalıyız” ifadelerini kullandı.

Üniversitemizin bu ve benzeri projelerin gerçekleştirilmesine büyük önem verdiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, imkanlar çerçevesinde her zaman bu çalışmalara destek vermeye devam edeceklerini belirterek ilk aşamada yeni bir eğitimin de verileceğini sözlerine ekledi.

Ziyaret sonunda eğitimi tamamlayan kursiyerlere Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan tarafından katılım belgeleri takdim edildi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat