trafik

Hitit Üniversitesi Öğrencileri Elvan Çelebi Köyü'ne gittiler

ÇORUM 19 Mart 2018 22:08
Videoyu Aç Hitit Üniversitesi Öğrencileri Elvan Çelebi Köyü'ne gittiler
A
a

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Yönetim ve Organizasyon Bölümü, Yerel Yönetimler Programı öğrencileri Yerel Yönetimler II dersi kapsamında, yerel yönetim birimlerini yerinde incelemek için planlanan bir dizi teknik gezinin ilki olarak Çorum Mecitözü Elvan Çelebi Köyü'ne gittiler...


HİTİT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
YEREL YÖNETİMLER PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNE YERİNDE EĞİTİM

Ders konuları arasında yer alan Köy İdaresi konusunu bir de uygulamalı bir şekilde köy muhtarı Sayın Ahmet Çetinkaya’dan dinleme imkânı yakalayan öğrenciler, aynı zamanda uygulamaya dair merak ettikleri hususları sorma fırsatı da buldular. Yüksek Okul Müdürü Zekeriya Işık tarihçi kimliğiyle; Elvan Çelebi’nin kabrinin, camisinin ve zaviyesinin de bulunduğu Elvan Çelebi Külliyesinde özelikle bölgemizin Türkleşmesi ve İslamlaşmasında önemli bir rol oynamış olan Elvan Çelebi hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Programa, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya IŞIK ve dersin hocası Öğr. Gör. Halil İbrahim AŞGIN ile birlikte, Öğr. Gör. Harun Kısacık, Öğr. Gör. Ömer Faruk Karakaş, Öğr. Gör. Ali Aşır, Deniz Balcı ve Yerel Yönetimler programı birinci sınıf öğrencileri katıldılar.

Teknik Gezi hakkında konuşan Öğr.Gör. Halil İbrahim AŞGIN “Hitit Üniversitesi Rektörlüğümüz ve Sosyal Bilimler MYO Müdürlüğümüzün destek ve katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte ders konumuz olan Köy İdaresini bir de uygulamalı bir şekilde köy muhtarımız Sayın Ahmet ÇETİNKAYA’dan dinleme imkânı bulduk. Muhtarımız KÖYDES, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve diğer mali kaynaklardan temin ederek yaptığı bazı hizmetleri bize göstererek anlattı. Çalışmalarıyla göz dolduran muhtarımızı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının artarak devam etmesini diliyoruz. Misafirperverlikleri için kendisi ve köy halkına teşekkür ediyoruz” dedi. Öğrenciler ayrıca köy okulu öğrencileri için götürdükleri kırtasiye malzemelerini ve kitapları da teslim ettiler.

Teknik gezi hakkında konuşan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya IŞIK ise Meslek Yüksekokullarının sadece bilgi veren değil, aynı zamanda meslek edindiren kurumlar olduklarını, bu sebeple de derslerde görülen konuların bu şekilde yerinde incelenmesinin mesleki eğitimin olmazsa olmazı olduğunu belirterek, böylesi bir teknik geziyi organize ettiği için bölüm öğretim elemanlarına, gerek bu gezi için gerekse diğer tüm programlarda desteklerini esirgemeyen Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin ALKAN’a, Elvan Çelebi Muhtarı Sayın Ahmet ÇETİNKAYA’ya ve onun şahsında tüm köy halkına teşekkür etti.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat