trafik

HİTÜ'de Sağlık Yönetim Bölümü Açıldı

ÇORUM 13 Haziran 2018 13:46
Videoyu Aç HİTÜ'de Sağlık Yönetim Bölümü Açıldı
A
a

Hitit Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu bünyesinde bulunan Sağlık Yönetimi Bölümü’ne 90 öğrenci alınması talebi Yükseköğretim Genel Kurul Toplantısında incelenerek uygun bulundu...

Hitit Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu bünyesinde bulunan Sağlık Yönetimi Bölümü’ne 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda normal öğretim programına 60, ikinci öğretim programına 30 olmak üzere toplam 90 öğrenci alınması talebi Yükseköğretim Genel Kurul Toplantısında incelenerek uygun bulundu.

Sağlık Yönetimi Bölümü’nden mezun olan öğrenciler, sağlık sektörü içerisinde Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında, kamu ve özel sektör hastanelerinde, birinci basamak sağlık kuruluşlarında, Sosyal Güvenlik Kurumunda, sağlık hizmetleri ile ilgili faaliyet gösteren kuruluşlarda, sigorta kuruluşlarında, ilaç ve tıbbi malzeme üretimi ve satışına yönelik kuruluşlarda, rehabilitasyon hizmeti sunan kurumlarda, yaşlı bakım merkezlerinde istihdam edilmekte. Sağlık Yüksekokulu bünyesinde, 2018 yılında ilk defa öğrenci alacak Sağlık Yönetimi Programı ile aktif program sayısı 4’e yükseldi. Halen Yüksekokuldaki aktif programlarda 500’e yakın öğrenci, burada eğitimlerine devam etmekte.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat