aşgın

Hollanda’dan Çorum'a Turist Gelecek

ÇORUM 26 Eylül 2018 10:05
Videoyu Aç Hollanda’dan Çorum'a Turist Gelecek
A
a

Hollanda Büyükelçiliği’yle İstanbul Kültür Vakfı (IKSV) Kültür Politikaları Çalışma departmanı ile ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Çorum’a gelen heyet, Belediye Başkanı Zeki Gül’ü makamında ziyaret etti...

Ülkemiz ve Hollanda arasındaki kültürel işbirliğini geliştirme projesi kapsamında Hollanda Türkiye Büyükelçiliği Kültür Müşaviri Eray Ergeç ve İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı Araştırma Asistanı Fazilet Mistikoğlu ile birlikte Belediye Başkanı Zeki Gül’ü ziyaret etti. Ziyarete İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Arslan’la birlikte Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaran Hıncal’da eşlik etti.

Hollanda Türkiye Büyükelçiliği Kültür Müşaviri Eray Ergenç, amaçlarının yürütülen proje kapsamında Çorum’u yakından tanımak ve Hollandalı turistleri Çorum’a getirmek olduğunu açıkladı.

Çorum’un tanıtılması ve gelen turist sayısının artırılması konusunda belediye olarak özel bir hassasiyetlerinin olduğunu belirten Başkan Zeki Gül, “Yapılan bu proje kapsamında yaklaşık 8 bin yıllık geçmişe sahip olan Çorum’un atlanmamış olması bizi sevindirdi. Hollanda ve Türkiye arasında kültürel işbirliği ve kültürel kaynaşmayı sağlamak amacıyla belediye olarak üzerimize düşeni yaparız” dedi ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat