İKİ Liseye Kuyumculuk alanı Açılıyor

ÇORUM 1 Ağustos 2018 03:11
Videoyu Aç İKİ Liseye Kuyumculuk alanı Açılıyor
A
a

Çorum TOBB-OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Kuyumculuk alanı ve bu alana bağlı Takı Tasarım Teknolojileri dalı açılacak...

Çorum’un istihdam ve mesleki eğitimine yön veren İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2018 yılı üçüncü toplantısı Çorum Valisi Necmeddin Kılıç başkanlığında düzenlendi. İl İstihdam Kurulu’nu oluşturan kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve özel sektörden temsilcilerin katılımı ile düzenlenen toplantının İl Mesleki Eğitim oturumunda TOBB-OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde açılması planlanan Kuyumculuk alanı ve bu alana bağlı Takı Tasarım Teknolojileri dalının açılmasına karar verildi. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde bünyesinde açılacak alan ve dalları belirlemek üzere bir alt çalışma kurulunun kurulmasının da kararı verildiği toplantı da, kurul tarafından işverenler ziyaret edilerek, ihtiyaç duydukları meslekler tespit edilecek. Yapılan ziyaretler sonunda ise tespit edilen dallardaki ihtiyaca göre okullarda, alan ve dalların açılacak.

HİTİT’İN EĞİTİM MODELİ GÖRÜŞÜLDÜ

Çorum Çalışma ve İş Kurumunun Yıllık Eğitim Planına eklenmesi teklif edilen mesleklerinde değerlendirildiği toplantıda, Hitit Üniversitesi bünyesinde uygulanmaya geçilecek olan 3+1 ve 7+1 eğitim modeli görüşüldü.

21 KİŞİYE KENDİ İŞİNİN PATRONU OLMA FIRSATI

Ayrıca toplantı da engelli ve eski hükümlü işçi çalıştırmayan işverenlere kesilen idari para cezalarını kullandırmaya yetkili komisyona sunulmak üzere hazırlanan 13 engelli ve 8 eski hükümlü olmak üzere 21 kişinin kendi işini kurma projesi görüşülerek uygun bulundu.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat