İl Genel Meclisinin İTALYA gezisi gündemde

ÇORUM 17 Ağustos 2018 09:59
Videoyu Aç İl Genel Meclisinin İTALYA gezisi gündemde
A
a

Çorum Hakimiyet Gazetesinin haberi Gündeme bomba gibi düştü.Çorum İl Genel Meclisi, kamuoyunda tartışmaya neden olacak bir karar aldı. Milletin parasıyla keyfi gezi mi? Bu önerge 8 Ağustos 2018 Salı günü gerçekleşen son Meclis toplantısında, basın mensuplarının salondan ayrılmasından sonra ortaya çıktı.


Çorum Hakimiyet Gazetesinin başarılı gazetecilerinde Recep Mebet imzasıyla yayınlanan haber 
Hakimiyet Gazetesinin  resmi internet sitesinden yayınlandı... 

İktidar ve muhalefet partileri temsilcilerinin ortak imzasıyla Meclis Başkanlığı’na sunulan önergede, tüm üyelerin katılımıyla İtalya’ya bir gezi düzenlenmesi teklif edildi.

MİLLETİN CEBİNDEN TATİL Mİ?

Kamuoyu tepkisinden çekinildiği için büyük bir gizlilik içinde alındığı düşünülen yurt dışı gezi kararı, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik ortamda keyfi bir tercih olarak algılandı.

Hükûmetin tasarruf tedbirleri ile ilgili genelgelerine rağmen mevzuat açısından da tartışmalı bir karara imza atan Meclis, adeta tatil havasında bir gezi için devletin döviz cinsinden harcama yapmasına neden olacak maliyetli bir program hazırladı.

ABD’nin dolar kuru üzerinden başlattığı ekonomik savaşa karşı Türk halkı varını-yoğunu ortaya koyarken İl Genel Meclisi Üyeleri’nin yurt dışı seyahat kararı alması hayretle karşılandı.

Türkiye’yi hedef alan ekonomik saldırılara karşı Meclis Üyeleri’nden de duyarlılık beklediklerini ifade eden vatandaşlar, alınan kararın iptal edilmesini istediler.

Kaynak : Çorum Hakikmiyet Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat