İmamoğlu ve Yıldırım'a Mal varlığı sorusu

Siyaset 17 Haziran 2019 08:02
Videoyu Aç İmamoğlu ve Yıldırım'a Mal varlığı sorusu
A
a

İsmail Küçükkaya'nın sorusu üzerine iki aday da hem kendilerinin hem de aile bireylerinin mal varlıklarını açıklama sözü verdi.

İmamoğlu ve Yıldırım'dan mal varlığını açıklama sözü
AK Parti adayı Binal Yıldırım ile CHP  adayı Ekrem İmamoğlu, ortak canlı yayında bir araya geldi.

Programın moderatörü İsmail Küçükkaya, adaylara program sırasında önemli bir soru yöneltti.

Küçükkaya, iki adayın da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde öncesinde ve sonrasında mal varlıklarını açıklayıp açıklamayacaklarını sordu.
 

"HER SENE DEĞİŞİKLİK OLURSA YENİLİYORUZ"

Binali Yıldırım bu soruya, "Mal varlığı beyanında bulundurmak bizim keyfi, ihtiyarımızda değil. Mecbursunuz. Kamu adına hizmet görüyorsanız, memur dahi olsanız, mal varlığı beyanınız olacak. 16 yıldır mal varlığı beyanı veriyorum. Her sene değişiklik olursa yeniliyoruz. Kamuoyuna açıklama diye bir adet yok. Benim açımdan hiç farketmez. Ama herhangi bir dava konusu oldu mu malvarlığı mahkeme tarafından talep edilir, dosyaya konur. Benim açımdan bir sakıncası yok. Çocuklarımın mal varlığının zaten bir koruması falan yok. Onlar ticaretle uğraşıyorlar, onlarınki kamuya da açık. Herkes bakar. Bu konuda davalar da oldu. Birçok davalar kazanıldı. Biz hiçbir şekilde malvarlığımızı, geçmişimizle, yaptıklarımızla her zaman hesap verdik, bundan sonra da vermeye hazırız. Hem burada hem öbür tarafta."cevabını verdi.
 

"TABİİ Kİ AİLECE OLMALI"

İmamoğlu da, "Sayın Yıldırım'ın açıkladığı gibi kamu görevlisi olmamızdan dolayı mal beyanımızı veriyor. Ben de 5,5 yıldır her yıl yenileyerek veriyoruz. Hatta büyükşehir belediye başkanı seçildikten sonra beyan etmiştim. Yeni bir süreç, yeni bir ahlak anlayışı. Belediye başkanı, milletvekili olmak, bakan olmak bir meslek değil. Hepimiz bir görev yerine getiriyoruz. Başka görevler de nasip olabilir. Erdemli, ahlaklı süreci iyi yönetebilmek, hesap vermek adına dürüstlüğümüzü ortaya koymak adına, bu önerinizi aynen sayın Yıldırım gibi zevkle kabul ediyorum. Tabii ki ailece olmalı. Ben var, eşim var, babam, çocuklarım var." ifadelerini kullandı.

Kaynak : Ensonhaber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat