İnce - Kılıçdaroğlu Çekişmesi sürüyor

Siyaset 22 Mayıs 2018 13:34
Videoyu Aç İnce - Kılıçdaroğlu Çekişmesi sürüyor
A
a

Mitinglerini iptal eden İnce’ye Kılıçdaroğlu’nun cevabı: Arkadaşlarını bakan yaparsın.Kılıçdaroğlu kendine muhalif olan tüm vekil ve adayların üzerini çizdi. İnce’nin listesinden sadece 2 kişi aday oldu. Gece boyu telefona çıkmayan ve mitinglerini iptal eden İnce’ye Kılıçdaroğlu’nun cevabı “Arkadaşlarını bakan yaparsın” oldu...

YSK’ya listelerin verileceği son günde partiler de listelere son şekli verildi. Her zamanki gibi en çok tartışma da CHP’de yaşandı. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, geçtiğimiz cuma günü aday olarak görmek istediği isimleri Kılıçdaroğlu’na teslim etti. Listenin içinde Tanju Özcan, Yaşar Tüzün,  Namık Havutca, Rıza Yalçınkaya, Bülent Öz, Bülent Bektaşoğlu, Mehmet Göker, Mazlum Nurlu, Yakup Akkaya, Akın Üstündağ, Şerafettin Turpcu, Erdin Bircan’ın isimlerini vermesine rağmen Kılıçdaroğlu bu isimleri listeye koymadı. 
Gün boyu restleşme 
İnce Twitter’dan “Sesim kısıldı, yarın yapmayı planladığımız Zonguldak ve Bartın mitinglerimizi iptal edersek kusura bakmayın. Önümüzdeki günlerde telafi ederiz” mesajı attı. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu İnce’yi telefonla aradı ancak bütün gece ulaşamadı. İnce, sabaha karşı daha fazla krizi tırmandırmamak için “Sesim düzelir gibi oldu mitingler devam edeceğim” açıklaması yaptı. Kılıçdaroğlu, İnce’nin listesini yazmamasını “ O isimleri bakan yapmak isteyeceğini düşündüm” dediği öğrenildi.
Pazarlık ve restleşme gün boyu sürdü.  Mevcut milletvekillerinden 52’si yeniden aday gösterilmedi. Aday yapılmayan isimlerden bazıları şöyle: İlhan Cihaner, Ali Şeker, Eren Erdem, Barış Yarkadaş, Didem Engin, Selina Doğan, Bihlun Tamaylıgil, Dursun Çiçek, Mustafa Balbay, Musa Çam, Zeynep Altıok, Ali Yiğit, Fikri Sağlar, Nurettin Demir, Akın Üstündağ, Haluk Pekşen.
Hıncını partisinden çıkarttı
İnce’nin yapılan yoğun pazarlıklar sonucu birden ‘sesi açıldı.’ Bartın Mitingi’nde liste krizine değinen İnce, “Rahatlıkla sesim bile kısılamıyor bu ülkede. Dedim ki arkadaşlara yiyelim iğneyi. Hedef büyük, zaman dar. Milletvekili listeleriyle uğraşacak halimiz yok. Hepsi bizim arkadaşımız fark etmez. Genel merkez yapar listeleri. Cumhurbaşkanı olunca ben bakanların listesini yapacağım” dedi. İnce, kendi adamlarının listede yer bulamamasını kendine sevgi gösterisinde bulunan partilileri ittirerek çıkarttı.
YİNE ÇARK ETTİ 
Kılıçdaroğlu, bir önceki MYK toplantısında kendisinden hem belediye başkanlığı isteyen hem de milletvekili aday adayı olan kişilere sinirlenerek, “Benden başkanlık için izin isteyen bazı arkadaşlar yeniden milletvekili adayı olmak istiyor. Buna izin vermeyeceği” demişti. Kılıçdaroğlu’ndan belediye başkanlığı isteyen Gürsel Tekin, Akif Hamzaçebi, Engin Altay ve Erdoğan Toprak gibi isimlerin tamamı listenin tepesinde yer buldu.
Kaynak : Akşam Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat