İnsani Değerler Platformu Ekim ayı toplantısı

ÇORUM 15 Ekim 2018 13:41
Videoyu Aç İnsani Değerler Platformu Ekim ayı toplantısı
A
a

İnsani Değerler Platformu Ekim ayı toplantısı 13 Ekim Cumartesi günü yoğun bir katılımla Hitit Akademi Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.


Toplantıda Eylül ayı toplantısında alınan kararlara istinaden yapılan faaliyet ve girişimler hakkında platform üyeleri bilgilendirildi. Ardından toplantı gündemine geçildi. İdlib’e insani yardım hususunda başta Kızılay olmak üzere resmi mercilerden, ilgili STK ve yardım kuruluşlarından bölgedeki son durum ile ilgili bilgi alınmak suretiyle yapılacak olan yardımın mahiyetinin belirlenmesine karar verildi. Platformun gündem maddelerinden birisi de özellikle son dönemlerde ülkemizin gündeminde olan faiz, stokçuluk ve fırsatçılık ile mücadele meselesiydi. Bu konularda bütün paydaşların farkındalığını artırmak, sorumluluklarını hatırlatmak amacıyla bir takım faaliyetlerin yapılmasına karar verildi.

Krizin temel sebeplerinden olan faiz ile birlikte toplumumuzda son yıllarda, ihtiyaçların karşılanmasından öte israfa ve lükse varan harcamaların had safhaya çıktığının müşahede edildiği, diğer taraftan da israfa konu ürünlerin büyük bir kısmının ise yurtdışı menşeli olduğuna dikkat çekildi. Bu münasebetle yapılan alışverişlerde öncelikle israftan ve lüksten uzaklaşılması, öte yandan yerli malı kullanımını teşvik konusunda bilgilendirme/bilinçlendirme amaçlı çalışmaların yapılmasının zorunluluğu ortadadır denilerek okul müfredatlarına uzmanları tarafından verilecek olan “Finansal Okuryazarlık” derslerinin konulmasının önemine dikkat çekildi. Diğer yandan da sivil toplum kuruluşları ve belediyemiz tarafından kadın ve gençlik kültür merkezlerinde “Aile finansal Okuryazarlığı” seminerleri ve kurslarının açılması yolunda çalışmaların yapılmasına karar verildi.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat