trafik

İnternet Bağımlılığı İçin Tedavi Merkezleri Açılıyor!

Yaşam 26 Mart 2018 11:49
Videoyu Aç İnternet Bağımlılığı İçin Tedavi Merkezleri Açılıyor!
A
a

Çocuk ve Ergen Psikiyatri Klinik Sorumlusu Doçent Gül Karaçetin, internet bağımlılığının çok ciddi boyutlara ulaştığını belirterek Türkiye'de de tedavi merkezleri açılabileceğini söyledi...

Günümüzde internetin hayatımızın vazgeçilemez bir parçası olduğu su götürmez bir gerçek. Fakat bazı durumlarda özellikle genç internet kullanıcıları, internetin yalnızca bir araç olduğunu unutarak hayatlarının bütünü haline getiriyorlar.
''TEDAVİ MERKEZLERİ AÇILABİLİR''
İstanbul Mazhar Osman Ruh Sağlığı Hastanesi Sağlık Araştırma Merkezi'nde Çocuk ve Ergen Psikiyatri Klinik Sorumlusu olan Doçent Gül Karaçetin, günümüzde internet bağımlılığının giderek yaygınlaştığını ve bir hastalık haline geldiğini söyledi.
TBMM Madde Bağımlılığını Araştırma Komisyonu'na konu ilgili bir sunum gerçekleştiren Karaçetin, internet bağımlılığının Güney Kore ve Japonya'da bir halk sağlığı problemi olarak görüldüğü belirtirken, İngiltere'de internet bağımlılığı klinikleri kurulduğunu söyledi.
Türkiye'deki internet bağımlılığı hakkında, ‘'Öyle hastalarımız var ki 8-10 saat bilgisayarın başından kalkmıyor. İnternet nedeniyle saatlerce aç kalan çocuklar bile var.'' diyen Karaçetin, ‘'Türkiye'de de tedavi merkezleri açılabilir'' dedi.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat