İş Adamları Müsiad'ın Birlik İftarında Buluştu

ÇORUM 3 Haziran 2018 11:58
Videoyu Aç İş Adamları Müsiad'ın Birlik İftarında Buluştu
A
a

MÜSİAD Çorum Şubesi tarafından birlik ve beraberlik yemeği verildi. Afra Düğün Salonunda verilen iftar yemeğine katılım oldukça yüksek oldu.Ak Parti Çorum Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Salim Uslu, Sağlık Bakanı Eski Yardımcısı Agah Kafkas, Vali Yardımcısı Turgay Gülenç, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve...


Hitit Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Dr. Öğretim Üyesi Cihat Savsar, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Abdurrahman Başbuğ, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Yusuf Ahlatcı, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Naki Özkubat, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Yılmaz Kaya, Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Recep Gür, MÜSİAD Genel Merkez Yurt İçi Teşkilatlanma Komisyonu Üyesi Osman Çalışkan ve MÜSİAD Çorum Şubesi üyeleri katıldı.

İftar yemeğinde bir konuşma yapan MÜSİAD Çorum Şube Başkanı Mücahid Ahmed Köksal, birlik ve beraberlik iftarına gelen davetlilere teşekkür etti. Köksal; Bu günlerin güzelliklerini ve nimetlerini saymakla bitiremeyiz elbette. Ancak birliğimize ve dirliğimize yaptığı etkiyi ayrı bir yere koymamız gerektiği konusunda hem fikirizdir. Bu nedenle her yıl üyelerimiz arasında düzenlediğimiz iftar programımızı bu yıldan itibaren şehrimizin tüm dinamikleriyle paylaşarak yapmaya karar verdik. Böylece Müsiad Çorum olarak birliğimize katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu çerçevede davet etmeyi sehven ihmal ettiğimiz kurum ve kişiler varsa şimdiden özür diliyor, engin anlayışlarına sığınıyorum. Birlik ve dirlik dedik, İftar Programımızın adını Birlik İftarı koyduk. Müsiad olarak çok önemsediğimiz bir konu birliğimiz. Zira biz biliyoruz ki, ülkemizin karşılaştığı her türlü saldırı doğrudan birliğimize yapılmaktadır.


Ekonomik savaşın farkındayız!

MÜSİAD Çorum Şubesi Başkanı Mücahid Ahmed Köksal ülkemizin son günlerde yaşadığı ekonomik durumuna atıfta bulunarak bizler ekonomik savaşın farkındayız dedi. Köksal; ”Hele ki biz, Çorum Şubesini gezi olaylarının gölgesinde teşkilatlandırarak 17-25 Aralık hukuk darbesinin tam orta yerinde 19 Aralık 2013 tarihinde de açılışını gerçekleştiren kurucu kadrolar olarak birliğimize yapılan saldırıları çok yakından tanıdık ve bildik. Ve o gün aşikar bir şekilde başlatılan bu saldırılar bugünde sonlandırılmış değildir. Ülkemize düşman olanlar her türlü karanlık senaryoyu defalarca denedi ve denemeye de devam ediyor. Son olarak da milletimiz seçime giderken kurguladıkları ekonomik savaşın sanırım hepimiz farkındayız. Beraberinde başaramayacaklarının da yine hepimiz farkındayız. Bilmeyen yoktur, ancak biz bir kez daha tekrarlayalım. 11.000 i aşan üyesi ile 60.000 işletmeyi temsil eden ve 86 sı yurt içinde 68 i yurt dışında olmak üzere toplam 181 noktada faaliyet gösteren Müsiad bu ekonomik savaşta devletinin ve milletinin yanında en ön cephede mücadele etmektedir ve her ne şart altında olursa olsun mücadelesi kararlılıkla devam edecektir. Bu mücadeleleri hep birlikte kazanarak, şanlı tarihimizin bize yüklediği büyük devlet olma sorumluluğunu yerine getirme hedefine olan inancımız da tamdır Evel Allah...

Nasıl ülkemizin geleceğini birliğimizi muhafaza ederek, ortak aklı güçlendirerek büyüteceğimize inanmışsak, şehrimizin geleceğinin de aynı yol haritası ile güzelleşeceğine inandığımız için Birlik İftarı dedik. Ülkemizi büyütmek için önce şehrimizi büyütmeliyiz. Şehrimizi büyütmek içinse birlik olup, hedeflerimizi belirlemeli ve çok çalışmalıyız. Ülkemiz böyle her yönden iç ve dış mihraklar tarafından cendereye alınmaya çalışılıyorken,bu hal bir keyfilik değil artık bir mecburiyettir, sorumluluktur. Ve bu sorumluluk bu salonda bulunan bizlerin omuzlarındadır. İşte tamda bu nedenlerle Birlik İftarı dedik. Değerli misafirlerimiz; malumunuz önümüz seçim ve ülkemiz bu seçimlerden sonra yeni bir yönetim şekli ile sevk ve idare edilecek. Bu yeni dönemde demokrasinin temeli olan güçler ayrılığı ilkesi tam anlamıyla hayata geçecek ve geçmişte yaşanan vesayet belasından sonsuza değin kurtulacağız inşallah. Ve olması gerektiği üzere devleti millet yönetecek. Artık rotayı milletimiz tayin edecek. İnanıyoruz ki; bu yeni dönem büyük devlet olma iddiamızın en önemli basamağıdır. Ayrıca bu seçimler ve bundan sonraki seçimlerin sonuçları sadece milletimizi değil tüm ümmet coğrafyasını yakından ilgilendiriyor. Milletimizin tüm bu hususları dikkate alarak reyini vereceğine ve böylece son kale olan ülkemizi daha güzel geleceklere taşıyacağına yürekten inanıyoruz.


Sözlerime son verirken ülkemizi yeni bir çağa taşıyacak bu yeni dönemde şehrimizi de güçlendirmek adına bir araya daha sık gelme mecburiyetimizi bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Emrolunduğumuz üzere; her türlü şahsi ve kurumsal menfaat beklentilerini bir kenara bırakmalı ve istişare etmeliyiz. Bu istişarelerin neticesinde hedefler ve yol haritaları belirlemeliyiz. Sonuçta ortaya çıkacak çalışmaları karar vericilere sunmalı ve takipçisi olmalı ve çok çalışmalıyız. Ve ayrıca, artık karar vericiler de yeni dönemin ruhuna uygun olarak milletinin ve hemşehrilerinin beklentilerini azami dikkate almalıdır. Bu durum sizlerin bize yani milletinize olan borcudur.
Birlik İftarımıza katılım göstererek gecemizi ve soframızı bereketlendirdiğiniz için hepinize bir kez daha teşekkür eder, seneye tekrar aynı softa etrafında buluşmayı Yüce Allah’tan diler ve sizleri onun engin merhametine emanet ederim” dedi. İftar programında ayrıca milletvekili Salim Uslu ve Agah Kafkas’a gönül üyeliği beratı takdim edildi. Yeni üyelere ise rozet töreni düzenlendi. Geceye 80’in üzerinde sivil toplum kuruluşu katıldı.


 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat