trafik

İş Kur İL Müdürlüğü yeni hizmet binası için ilk kazma vuruldu

ÇORUM 4 Nisan 2018 17:38
Videoyu Aç İş Kur İL Müdürlüğü yeni hizmet binası için ilk kazma vuruldu
A
a

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, 13 Bin Kişiye İstihdam, 126 Milyon 811 Bin TL Kaynak Türkiye İş Kurumu Çorum İl Müdürlüğü Hizmet Binasının yapımına başlanıldığını söyledi.


 

Ak Parti döneminde İŞKUR’un etkinliğinin arttığını ve gerçek anlamda iş gücü ve sosyal alanda kendini geliştirdiğini vurgulayan Uslu, “İŞKUR sadece işsizleri kayıt altına alan bir kurum olmaktan çıkarak işgücü planlaması, özel sektörün ihtiyaçlarının karşılanması, mesleki eğitim çalışmaları, toplum yararına çalışma programları gibi birçok alanda kendini geliştirmiştir. Bu sayede istihdamın yanında ekonomik ve sosyal olarak da şehrimize katkılar sağlamış olduk. Toplum Yararına Program kapsamında sadece Çorum’da 2010 yılından bugüne kadar 13 Bin 389 hemşehrimize istihdam 126 Milyon 811 Bin TL kaynak aktarımı sağlandı. Bu sayede hem istihdam hem kamu hizmeti yapılması hem de aktarılan bütçenin Çorum’da kullanılması ekonomimize büyük katkılar sağlamıştır.

İŞKUR Yeni Hizmet Binası 5 Milyon TL

Günün koşullarına göre yapılmış mevcut hizmet binamız; artan personel sayısı, iş hacmindeki artış, günümüz koşullarında yeterli olmaması nedeniyle İl Müdürlüğümüzün talebi doğrultusunda dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ve İŞKUR Genel Müdürü ile görüşerek yeni bir Hizmet Binası için 2016 yılında talepte bulunulmuş hemen akabinde de mevcut hizmet binasının ve fiziki ortamın yerinde incelenmesi için de bir heyetin Çorum’a gitmesini sağlamıştık. Yapılan çalışmalar sonucunda yeni Hizmet Binası 2017 Bütçe Programına alınarak yer tespiti de yapılmış ve ihalesi 5 Milyon 117 Bin TL’ye gerçekleştirilmiştir. 4 katlı hizmet binası için 27 Mart 2018 tarihinde yer teslimi yapılarak İŞKUR hizmet binamızda çalışmalara başlanılmıştır. Hayırlı olsun” dedi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat