İş Kurana Pirim Desteği Geliyor

Ekonomi 1 Eylül 2018 09:16
Videoyu Aç İş Kurana Pirim Desteği Geliyor
A
a

Gencin, 1 Haziran 2018 tarihinden sonra SGK 4b (esnaf) statüsünde ilk defa tescil işleminin yapılması ve kendi işini kurması.İş kurmak isteyen gençlere artık vergi teşviğinin yanı sıra prim desteği de var. 18-29 yaş aralığında yeni iş kuran gençler 1 yıllık prim teşviğinden yararlanabiliyor...

İş kurmak isteyen gençlere artık vergi teşviğinin yanı sıra prim desteği de var. 18-29 yaş aralığında yeni iş kuran gençler 1 yıllık prim teşviğinden yararlanabiliyor. Bir yıllık teşvik 8 bin 402 lirayı buluyor. SGK'ya 4b statüsünde ilk defa tescil işlemi 1 Haziran 2018 tarihinden sonra olan gençler bu prim teşviğini almaya hak kazandı. Destek, ayda 700 ve toplamda yıllık olarak 8 bin 402 lira olacak. Teşvikten yararlanmak için şu şartlar gerekiyor:

Mükellefiyet başlangıç tarihi itibarıyla 18-29 yaş arasında olmak.Gencin, 1 Haziran 2018 tarihinden sonra SGK 4b (esnaf) statüsünde ilk defa tescil işleminin yapılması ve kendi işini kurması.Teşvikten yararlanacak gencin kendi işinde bilfiil çalışması veya işin kendisi tarafından sevk ve idare edilmesi.
Kaynak : Takvim Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat