IŞIK Çorimder önemli bir değer

ÇORUM 7 Şubat 2019 12:04
Videoyu Aç IŞIK Çorimder önemli bir değer
A
a

İnsani Değerler Platformu Sözcüsü Zekeriya Işık, İmam Hatipliler Derneği (ÇORİMDER) yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Derman-Der Şube Başkanı Mustafa Öztemiz, TÜGVA Şube Başkanı Kerep Ölçer’inde eşlik ettiği ziyarette konuşan İnsani Değerler Platformu dönem sözcüsü Zekeriya Işık, ÇORİMDER’in platform içerisinde önemli bir değer olduğunu söyledi.

“SELAM VE HASENATI ÇOĞALTMAYA ÇALIŞIYORUZ”

ÇORİMDER’in platforma verdiği desteklerden dolayı Ayhan Boyraz’a teşekkür eden Işık, platformun selam ve hasenatı çoğaltmak için 2013 yılında kurulduğunu ifade etti. Işık, İnsani Değerler Platformunun 61 tane sivil toplum kuruluşundan oluştuğunu ve bu kuruluşları çoğaltmak istediklerine işaret etti.

“GARİP VE GUREBAYI GÖZETİYORUZ”

Platform olarak garip, gurebayı gözetlemeye çalıştıklarına vurgu yapan Işık, “Aynı kitaba, aynı peygambere inanmış kitleleriz, belki görüş ayrılıklarımız olabilir. Bu görüş ayrılıklarımız bizi birlikte hareket etmekten geri koymamalı. Birlikte hareket etme kültürünü yakalamamız gerekiyor” dedi.

“GENÇLİĞE KÖTÜ ÖRNEK OLUYORUZ”

Müslümanların söylemlerinin aksine hareket ettiğinin altını çizen Işık, “Böyle bir zamanda yaşıyoruz. Şimdiki gençlik de bunları görüyor ve gençliğe kötü örnek oluyoruz. Bunun için Müslümanlar olarak kendimizi düzeltmemiz gerekiyor” diye konuştu. Işık konuşmasının sonunda, platformun 18 Mart’ta düzenleyeceği “Aile ve Medya” konulu konferansa tüm Çorum halkını davet etti.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat