İslam Aleminin Miraç Kandilini tebrik ediyorum

ÇORUM 2 Nisan 2019 09:07
Videoyu Aç İslam Aleminin Miraç Kandilini tebrik ediyorum
A
a

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, bu gece idrak edeceğimiz Miraç Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı...

Ak Parti İl başkanı Av.Yusuf Ahlatcı, mesajında, “Peygamber Efendimizin (S.A.V) Cenab-ı Allah’ın izni ve keremiyle takdir buyrulan bir zaman diliminde önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya ve oradan da zaman ve mekânın sahibi Yüce Mevla’nın sonsuz ayet ve kudretini müşahede etmek için semaya yaptığı kutsal bir yolculuktur” dedi.

Her şeyden önce Miracın, başta Peygamber Efendimiz (S.A.V) olmak üzere her bir Müslüman için manevi bir terfi, Yüce Rabbimizle buluşma ve selamlaşma, O’nun katında yücelme ve yükselme demek olduğunu ifade eden Yusuf Ahlatcı, “Bugün bize düşen Miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmektir. Unutmayalım ki kandiller ve diğer kutsal zaman dilimleri bizi birbirimize yaklaştıran milli birlik ve beraberliğimizi güçlendiren unsurlardır.

Mübarek gün ve gecelerin bugün eriştiği anlamları ihmal etmeksizin değerlendirmek gerekir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Aleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor, Miraç Kandilinin aziz milletimizin, İslam Aleminin yücelmesine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz eder en kalbi muhabbet ve duygularla kutlarım” diye konuştu.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat