trafik

İYİ Parti Çorum İlçe kongrelerini yapıyor

ÇORUM 11 Şubat 2018 00:45
Videoyu Aç İYİ Parti Çorum İlçe kongrelerini yapıyor
A
a

1. Haber. İYİ Parti Çorum’da 4 ilçede daha kongrelerini tamamladı...


Atanan tüm ilçe başkanları kongrelerde yeniden seçilerek güven tazeledi. Önceki gün yapılan ilçe kongrelerinde Oğuzlar, Osmancı, İskilip ve Dodurga kongreleri ile 4 ilçenin daha yönetimleri belirlenmiş oldu.

İlçelerin parti binalarında yapılan kongrelere İl Başkan Yardımcıları, Nurcan Tufan, Gizem Tosun, Necati Cayhan, Şeref Helvacı, Durak Yıldırım, Ahmet Atlamaz, Özgür Yıldırım, Oğuz Ilıca, Nevzat Atmaca, Hasan Demir ve Disiplin Kurulu Üyesi Muhsin Kocasaraç’ta katıldı.

Kongreler sonucunda İskilip’te Ömer Sardonat, Osmancık’ta Sefer Mustafa Boyacı, Dodurga’da Ömer Etci ve Oğuzlar’da Mustafa Afşar seçildi. Öte yandan İskilip, Osmancık, Dodurga ve Oğuzlar İlçe Başkanlıkları’nın yönetimi şu isimlerden oluştu:

Osmancık Burhan Yaşar, Erdal Karataş, Özkan Uysaler, Aynur Özkardeş, Feride Altın, Nesrin Pehlivan, Zübeyde Erden, Ali İbiş, Cemalettin Öksüz, Avni Demirci, Kenan Kökez, Kadir Zengin, Halil Kurşun, Hülya Çetindere, Ömer Yazıcı, Azmi Kılıç, Mustafa Azmi Kılıç, Fatma Seçil Yaşar, Dursun Maraz, Kemal Yücel Kurşun.

Oğuzlar

Abdullah Çankal, Ayhan Sünnetçi, Nurettin Çankal, Halil Buruk ,Mehmet Dikinen, Saadettin Kaaranfil, Yılmaz Yıldırım, Mehmet Ateş, Harun Çömlek, Hanife Çankal, Azize Buruk, Kafiye Çankal, İlhan Çopur, Kerziban Pelteci.

İskilip

Hasan Kula, Ömer Küççük, Ahmet Akça, Hatice Ahirzaman, Musstafa Koca, Aydın Arslan, Derya Arslan, Murat Ateş, Muhittin Akıllı,Veysel Şentürk, Sema Gençcan, Mehmet Ölmez, Güldane Bodur, Mustafa Emin İnce, Meral Koca, Rıza Ulunç, Lütfiye Köroğlu, Bekir Ağzıkara, Ragıp Şen, Mustafa Koca, Ünal Özdemir.

Dodurga

Abbas Türkoğlu, Mustafa Karademir, Sedat Kavalcı, Serdar Etci, Cengiz Tuna, Ahmet Terli, Nuh Kiremitci, Mehmet Telli, Ali Osman Balcı, Hasan Akcı, Firdevs Kavalcı, Emine Etci, Havva Sözüdoğru, Hatice Terli.

 

 

2. Haber.” Biz bu topraklar için canımızı ortaya koyduk”

Kongre öncesinde Genel Başkan Meral Akşener’in mesajı okundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener mesajında; ”Medeniyetin yolunu cesurlar döşer diyerek çıktığımız bu yolda, Bu topraklar için canını ortaya koymuş şehitlerimizin ruhları şad olsun. Vatan toprağı için mücadele eden Mehmetçiğimiz sağ olsun, var olsun.

Bizler İYİ Parti’deyiz çünkü bizler demokrasinin ayaklar altına alınmasına, haksızlığa, hukuksuzluğa karşı susup oturulmasına, gençlerimiz mutsuz ve umutsuz bırakılmasına göz yumamıyoruz. Binlerce yıllık tarihimizin ve Atatürk’ün emanetini sahipsiz bırakamıyoruz. Çünkü bizler Türk Milleti’nin huzur içinde, refah içinde, çok daha İYİ bir Türkiye’de yaşayabileceğine inanıyoruz.

Türkiye İYİ olacak dedik ve bu yolda tüm gücümüzle, sizlerle birlikte, Milletimizle birlikte emin adımlarla yürüyoruz. Henüz kuruluşumuz üzerinden birkaç ay geçmiş olmasına karşın “ne mutlu bizlere ki” İYİ Parti Türkiye siyasetinde en ön sıradan yer edinmiş ve milyonların umudu olmayı başarmış bir hareket haline gelmiştir. Kurulamaz dediler kurulduk, tutunamaz dediler tutunduk. Bugün de iktidar olamaz diyorlar andım olsun ki yarın da iktidar olduğumuzu göreceğiz.

Her gün nefret saçanlar, topluma nifak sokanlar, kavga etmeyi maharet bilenler, koltuğa yapışmayı başarı sayanlar İYİ Parti’yi anlayamayacaklar.

İYİ Parti bir kardeşlik hareketidir. İYİ Parti bir kucaklaşma hareketidir. Nefretin, kavganın, bağrışmanın hüküm sürdüğü kara bulutları dağıtmak için buradayız. Senin dilin ne demedik, senin inancın ne diye sormadık. “Ne olursan ol gel” diyen Mevlana misali toplumun her kesimine kucak açtık. Sizlere düşen görev il il, ilçe ilçe, mahalle mahalle bu kucaklaşmayı yurdun dört bir köşesinde sağlamak olacaktır. Sizlere düşen görev liyakat sahibi her insanımıza partimiz içinde bir yol açmak olacaktır.

Türkiye’nin İYİ olması için önce bizler İYİ olmalıyız. Kuruluşumuzda olduğu gibi bu sevgi mabedine katılmak ve milletine hizmet etmek için, kapımıza gelen milyonlarca vatandaşımız olacak. Her birini kucaklayın, her birini dinleyin. Ve samimi duygularla bu ülkeye hizmet etmek isteyen herkesi İYİ Parti çatısı altına davet edin.

Bizler ne %40 ile ne %50 ile yetineceğiz. Bu mücadele %100’ün hayır duasını alana kadar devam edecektir.

İYİ Parti sizlerin fedakârlıklarıyla bu günlere geldi ve inanıyorum ki sizlerin aklı ve azmi ile birlikte geleceğe yürüyecek.

İlçe kongremiz hayırlı olsun, Allah hepimizin yolunu açık etsin.

Sevgi ve saygılarımla…”

 

3. Haber İl Başkanının Mesajı

“Biz gücümüzü ve yetkimizi milletten alırız”

İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı’da, iktidar hedefine doğru adım adım ilerlediklerini belirterek.”İYİ Parti siyasi yelpazede milli merkezi temsil etmektedir, merkezin sağında veya solunda değildir merkezin kendisidir.

İYİ Parti’nin temsil ettiği milli merkez, merkezin sağında ve solundaki tüm vatanseverleri kucaklar, Türkiye’nin makul aklıdır, Türkiye’nin sağduyusudur, aklı ve milli çıkarı politikalarının merkezine koyan bir partidir. Çok farklı siyasi gelenekten insanın, aynı partinin çatısı altında, gömleklerini çıkarmadan üzerlerinde vatanseverlik ceketi ile yer aldıkları partidir.

İYİ Parti, kimsenin kendisini yabancı veya öteki hissetmediği, çok farklı siyasi geleneklerden gelen insanların ortak payda olan Türkiye sevgisi ve Türkiye’nin parlak geleceğinde birleştiği partidir. Farklı siyasal kimliklerin ortak bir paydada, normalleşen, parlamenter demokrasi, hukuk devleti, kalkınan Türkiye düşüncelerinde birleştiği partidir.

İYİ Parti, gerilim ve dışlama politikaları ile ayrıştırılmaya çalışılan milletimizi, yeni bir icraat ve kalkınma ülküsünde buluşturacak. Biz normalleşmenin, projelerin, çözümlerin, zaferlerin, huzurun, güven duygusunun partisi olacağız. Ve hangi kesimden olursa olsun, her bireyin umudu olacağız.

İYİ Parti gücünü ve yetkisini Türk milletinden alır. Tek gayesi Türk milletine hizmettir. Türk milleti ve Türkiye’nin çıkarlarını her şeyin üstünde tutar.

İYİ Parti siyasetin bir kültür, bir edep, bir yaşama terbiyesi olduğunun bilinciyle, yüksek ahlaki standartlarda açık, dürüst, hesap verebilir bir siyaset anlayışını hâkim kılacaktır.

İYİ Parti, Türk devletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş ilkelerine sıkı sıkıya bağlı, güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistemi, kuvvetler ayrılığını, hukukun üstünlüğünü esas alan, demokratik sosyal ve laik bir devlet anlayışını hayata geçirmeyi taahhüt eder.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat