trafik

Kadın Kursiyerler Mehmetçik için Azık hazırladı

ÇORUM 11 Mart 2018 08:14
Videoyu Aç Kadın Kursiyerler Mehmetçik için Azık hazırladı
A
a

Çorum Belediyesinin Kadın Kültür ve Sanat Merkezlerinde kurs gören,STK ve MHP kadın kollarının da destek verdiği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak yerine Mehmetçik’e yaprak sarıp, kurabiye yaptılar...


Çorum'da Kadın Kültür ve Sanat Merkezi kursiyerleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlamak yerine Mehmetçik'e yaprak sarıp, kurabiye yaptı.

Yaklaşık 250 kursiyerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte 150 kilo un ile kurabiye, 150 kilo pirinç ile yaprak sarması yapılarak Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'de görev yapan Mehmetçiklere gönderildi.

"Rızkımıza değsin anamızın eli doya doya yesin yurdumun eri" sloganıyla kumanyalar hazırlayan kursiyerler, birlik beraberlik mesajları verirken, "Allah orada bizim için savaşan askerimizi muzaffer eylesin" dedi.

Kadın Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Nuran Hakyemez, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde farklı bir etkinlik yapmak istediklerini belirterek, "Afrin'deki askerlerimize dualarımızı her zaman ediyoruz. Ancak fiili dualarımızda onların yanında olsun düşüncesiyle 150 kilo pirinç ve 150 kilo unla sarma ve kurabiye yapıp damaklarını tatlandıralım, anneler olarak, kadınlar olarak yanlarında olduklarını hissettirelim istedik. 50 kilo unla yola çıktık, 150 kilo oldu. 50 kilo pirinçle yola çıktık, 150 kilo oldu. 2 saat içerisinde 200-250 kadınla yaprak sararak, kurabiyeler gönderdik" dedi.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat