Kaftancıoğlu: Oylar yüz kere de sayılsa...

Siyaset 6 Nisan 2019 10:16
Videoyu Aç Kaftancıoğlu: Oylar yüz kere de sayılsa...
A
a

İstanbul'un neredeyse 39 ilçesinde, kiminde geçersiz oylar tekrar sayılıyor kiminde ise oyların tümü yeniden sayılmakta. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul'da yeniden sayılan oylara dair konuştu. 'Oylar yüz defa da sayılsa sonuç değişmez' ifadesini kullandı...

 

Canan Kaftancıoğlu: Oylar yüz kere de sayılsa...
CHP İstanbul İl Başkanı olan Canan Kaftancıoğlu, 31 bin sandığın 10 bin 500'ünde yeniden sayımın bittiğini söyledi. Aradaki farkın AK Parti'nin lehine olarak 1852 olduğunu açıkladı. Kaftancıoğlu, toplam farkın da18 bin 450 olduğunu söyleyerek, "Oylar yüz bin defa da sayılsa sonuç değişmez" ifadesini kullandı. Sürecin tamamen hukuksuz başladığını belirten Kaftancıoğlu, "Sandıktan çıkan karar kendilerinin lehine olmadığı zaman bunu huku-ksuz yollarla bu duruma getirmek anlaşılır bir şey değildir" dedi.

Oyların sayılması 8-9 gün sürer

Canan Kaftancıoğlu, sayımın ne kadar süreceğine dair de şöyle yanıt verdi:

"Bugün itibaren bu süreç böyle devam eder ve başka unsurlar eklenme ise oyların sayılması 8-10 gün sürer" ifadesini kullandı.

İtiraz süreci ile ilgili de haksızlıkların olduğunu söyledi. Kaftancıoğlu, CHP tarafından yapılan itiraz dilekçelerinin 5 saat YSK'ya gönderilemediğini fakat AKP'nin dilekçelerinin anında yanıt aldığını ve kararların çıktığını söyledi. Seçimin iptalinin söz konusu olup olmadığı sorusunada Kaftancıoğlu, "Bu kadar oyu sayarak sandıktan çıkamadıklarında seçimin iptalini gündeme getirmeleri benim açımdan şaşırtıcı olmaz" dedi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat