Karamollaoğlu,için Çorum'da 'Cumhur İttifakı' İmzası başladı

ÇORUM 4 Mayıs 2018 12:12
Videoyu Aç Karamollaoğlu,için Çorum'da 'Cumhur İttifakı' İmzası başladı
A
a

Cumhurbaşkanı adayımız Temel Karamollaoğlu'nun 100 bin imza ile aday olabilmesi için biz saadet partililer milli görüşçüler olarak canla başla çalışacağız ve çalışıyoruz. 100 bin imza ile değil 500 bin imza ile aday yapacağız.


Saadet Partisi Çorum İl Başkanı Faruk Cıdık'ın yazılı açıklaması

Öncelikle 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan seçimlerin ülkemize ve aziz milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Allah’tan; çıkacak sonucu hayırlara tebdil etmesini dilerken, halkımızın da ferasetini kuşanarak hayrın peşinden koşmasını temenni ediyorum.

Saadet Partimiz özellikle son dönemdeki çıkışlarıyla bugün Türkiye’nin en çok konuşulan partisi durumundadır. Gelinen noktada, Cumhur İttifakı’nın ortağı Sayın Devlet Bahçeli’nin de “Son yılların en popüler siyasetçisi…” diyerek övdüğü Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’nun çok büyük payı var. Kendisi ilk olarak “İlkeler İttifakı” tabiriyle dikkatleri çekerek ihtilaflardan ve kutuplaşmadan artık yorulmuş olan çevreler için bir anda umut oluverdi.

Başarının; hamasetle, düşmanlıkla, ötekileştirmeyle ölçüldüğü bir zamanda “İlkeler İttifakı” söylemi slogan haline geldi ve sadece Saadet Partisi değil; diğer partiler tarafından da sık sık dillendirildi. Kutuplaştırıcı değil; kucaklayıcı bir siyaset güden partimizin samimiyet merkezli bu önerisinin toplumun her kesiminde kabul görmesi bizi ziyadesiyle memnun etti. Çözümün birbirimizi dinlemekten, birbirimizi anlamaktan geçtiğini bir kez daha görmüş olduk.

Partimizin ve genel başkanımızın toplumda böylesine güzel karşılık bulması Temel Bey’in cumhurbaşkanlığı adaylığını da kaçınılmaz hale getirmişti ve beklendiği gibi de kendisi toplumun teveccühüne cevaben aday oldu. Muhalefet partilerinin aday çıkaramaması için yüz bin imza, mecliste grup şartı gibi zorluklar zaten ortadayken, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop Bey tarafından Temel Bey’in adaylığına ilişkin cümleleri bizleri çok da şaşırtmadı. Daha imzalar ortada yokken bu kadar çekinenlerin, 4 Mayıs akşamı yeni stratejiler geliştiriyor olacaklarından hiçbir şüphemiz yoktur.

Yapıcı ve uzlaştırıcı siyaseti etkin kılmaya çalışan Genel Başkanımızın, ekstra zorluklara tabi tutulması, yüz bin imzayı olumsuz yönde dert bile edinmemiş olan bizlerin sadece azmini ve heyecanını artıracaktır.

Cumhurbaşkanı adayımız Temel Karamollaoğlu'nun 100 bin imza ile aday olabilmesi için biz saadet partililer milli görüşçüler olarak canla başla çalışacağız ve çalışıyoruz. 100 bin imza ile değil 500 bin imza ile aday yapacağız. Bizim teşkilatlarımız bu anlamda çok ciddi çalışmalar yapmakta ve halkımızın bize olan teveccühünü sahada olan bir il başkanı olarak görmekteyiz. Genel başkanımızın adaylığı hususunda ayrıca güzel olumlu bir hava ve çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Halkımızın bize olan bu teveccühü sonucu 100 bin imzayı birinci gün tamamlayacağız ve diğer kalan zamanda ise 500 bin ve daha fazlasına ulaşacağız.

Saadet Partisi olarak bu ülkenin iyiliğini, güzelliğini isteyen, hak ve adalet ekseninde birlikte yaşayabilmeyi arzu eden her bir ferde kapılarımız sonuna kadar açıktır. Bu ülkenin problemlerinin yine ancak bu ülkenin insanlarıyla konuşularak çözüleceğine inanıyoruz. Bir araya gelinip konuşmayı zorlaştıracak değil; aksine irtibat kurmayı, istişare yapmayı kolaylaştıracak tutumu hiçbir zaman elden bırakmadık ve bırakmayacağız" denildi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat