Kargı İncisi’nin Yeni Sayısı Çıktı

ÇORUM 10 Haziran 2019 08:28
Videoyu Aç Kargı İncisi’nin Yeni Sayısı Çıktı
A
a

Kargı Fen Lisesi etkinliklerine her yıl aralıksız devam ediyor.Her yıl geleneksel olarak yayınlanan Kargı İncisi isimli derginin ise 8. yeni sayısı çıktı. Kapak sayfasında 19 Mayısın 100. Yıl Dönümü kutlanan dergi yetmiş iki sayfadan oluşuyor...

 


 

Derginin içeriği; Kargı’nın siyasi ve idari tarihine dair değerlendirmeler, nostalji, Kargı’da değişen sosyo- ekonomik dengeler ve yeni arayışlar, inanıyoruz kazanıyoruz, kan bağışının önemi ve faydaları, son trend kan grubuna göre beslenme, Türk Dünyasında nevruz geleneği, göçebe, beni kurtarın, ilk yardım, hala iyimisin be kalbim-kayboluyorum, umut, Kargı’nın tarihi fotoğrafları, sınav kaygısı, Türk milletinin dirilişi 19 Mayıs, 19 Mayıs konulu resim çizimi, toprak kokusu, bir şeyler var sende, 2018- 2019 mezunları, Kargı, 15 Temmuz, sitemin kime, gurbet, sınıflarımız, Kargı ilçesi organik hayvansal ürün üretim kapasitesi, felsefe ile mutluluk, modifiye araç sevdası, Türkiye’de güneş enerjisi kullanımı ve potansiyel değeri, Kargı kızılırmak hidroelektrik santrali, karikatürler, kara kalem çalışmaları, koşu sevdası, Kargı’dan portreler, prag astronomik saat ve hikayesi, akılda kalanlar, nesin matematik köyü başlıklı yazılar, şiirler, resimlerden oluşuyor.

Okul müdürü Halil Dağ, emekli tarih öğretmeni Ahmet Yaylacı, beden eğitimi öğretmeni Ali Atay, biyoloji öğretmeni Abide Carus, Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Aynur Çelik, biyoloji öğretmeni Büşra Çil, emekli öğretim görevlisi Cemil Sözen, Kayseri hakimi Nuh Hüseyin Köse, psikolojik danışma ve rehberlik öğretmeni Hüseyin Soruk, tarih öğretmeni Özgül Efe, vet. Hekim dr. Nuri İlçin, felsefe öğretmeni Tuğba Yıldız, müdür başyardımcısı Okan Erdugan, müdür yardımcısı Döndü Başoğlu, matematik öğretmeni Ergün Kaşıkçı, matematik öğretmeni Tuğba Devrez’in yazıları dergiyi süslerken, öğrencilerin şiirleri ve kara kalem çalışmaları dergiye renk kattı.

Kargı İncisi isimli dergi vatandaşlar tarafından büyük ilgi görürken okul müdürü Halil Dağ, dergide emeği geçen öğretmenler, öğrenciler, sponsorlar ve tüm herkese teşekkür etti.

 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat