Kartal ve Kadıköy'de seçim görevlilerine soruşturma

Siyaset 10 Nisan 2019 09:49
Videoyu Aç Kartal ve Kadıköy'de seçim görevlilerine soruşturma
A
a

Kartal ve Kadıköy'de seçimde usulsüzlük yaptıkları belirtilen görevliler için soruşturma açıldı. İki ayrı olarak açılan soruşturma, görevini kötüye kullanma şikayetiyle yapıldı. Seçim Kanunu'nun 164. maddesi uyarınca soruşturmanın açıldığı belirtildi...

 

Kartal ve Kadıköy'de seçim görevlilerine soruşturma
Kartal'da oy birleştirme tutanağını YSK sistemine girme işlemini gerçekleştirirken, usulsüzlük yaptığı iddiasında bulunulan görevliler için sandık başkanının yaptığı şikayet sebebiyle Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açtı .

Kadıköy ilçesinde ise sandık sayımında usulsüzlük yaptığı belirtilen sandık görevlileri için, AK Parti ilçe yönetim kurulu üyesinin yaptığı şikayet sonrası, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açtı.

İki tane ayrı olarak açılan soruşturma, görevi kötüye kullanma şikayeti bağlamında açıldı. Seçim Kanunu'nun 164. maddesi çerçevesinde soruşturma başlatıldı. Savcılık tarafından da bu iddialar üzerine ilçe seçim kurulu başkanlıklarından sandık görevlileri başta olmak üzere, veri girişi yapan kişilerin kimlikleriyle oy sayım tutanaklarını istendi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat