Kent Meydanın kafeteryası Millet Kıraathanesi oluyor

ÇORUM 6 Nisan 2019 22:52
Videoyu Aç Kent Meydanın kafeteryası  Millet Kıraathanesi oluyor
A
a

Sondakika haber: Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, ilklere imza atmaya devam ediyor.Çorum Belediyesi olarak okuyan kardeşlerimize her zaman destek olmaya devam edeceğiz. En kısa sürede seçim projelerimizden olan Kent Meydanında bulunan kafeyi Millet Kıraathanesine çevireceğiz. Şimdiden şehrimize hayırlı olsun dedi...


Başkan Aşgın,Çorum’a prestij kazandıracak  valilik karşısında ki kent meydanın küçük eksiklerin  bulunduğunu eksiklerin giderilmesiyle birlikte meydan ve kafeterya Millet Kıraathanesi olarak Çorumluların hizmetine gireceğini sosyal medya hesabından açıkladı.

Başkan Dr.H.İ. Aşgın,Çorum Belediyesi olarak meydanlarıyla, parklarıyla, yollarıyla, kamusal alanlarıyla hemşehrilerimizin huzur içinde yaşayacağı bir şehir için gecemizi gündüzümüze katarak çalışırak nerede nasıl bir ihtiyaç varsa, o ihtiyacı gideren hizmetlerle insanımızı buluşturan bir belediyecilik anlayışımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz görüşünü her ortamda söylemeye devam ediyor.


11 BİN 500 METREKARELİK BİR ALAN

Kent Meydanı ve Yer Altı Otoparkı toplam arazi alanı: 11.500 m2. Yer Altı Otoparkı (2 katlı otoparkta; toplam 331 araç park yeri ve 19 engelli aracı park yeri bulunmaktadır. Kafeterya binasında; Zemin Katta; 206 m2 yarı açık oturma alanı, 378 m2 kapalı oturma alanı, 65 m2 mutfak, wc ve teknik odalar bulunuyor.

Birinci Katta;160 m2 teras oturma alanı 395 m2 kapalı oturma alanı, 65 m2 mutfak, wc ve teknik odalar bulunuyor.

Meydan içerisinde bebek bakım odaları da mevcut. Kafeterya kısmında otoparka inen bir asansör bulunuyor. Bir kafeteryanın toplam alanı 1424 m2’dir. Kent Meydanı ve Yer Altı Otoparkı Yapım İşinin Toplam maliyeti: KDV dâhil 21 milyon 283 bin 660 TL’dir. 18 milyon 873 bin TL’de kamulaştırmaya harcadığımız rakamla birlikte, Kent Meydanının TOPLAM maliyeti: 40 milyon 156 bin 660 TL. 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat