Kent Park Millet Bahçesi Oluyor

ÇORUM 14 Şubat 2019 13:01
Videoyu Aç Kent Park Millet Bahçesi Oluyor
A
a

Çorum Belediyesi tarafından yaptırılan Kent Park’ın adı “Millet Bahçesi” olacak.Çorum’un prestij projelerinden olan Kentpark, Çorum’un çehresini değiştiren bir park. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her şehre yapılmasını istediği Millet Bahçesini Çorum yapmış zaten dedi...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Atatürk Havaalanı yerini Millet Bahçesine dönüştürme projesinde Türkiye’nin 81 ilinde eski statların yerlerine Millet Bahçesi yapılacak. Çorum’da da Çorum Belediyesi’nin başlattığı Kent Park Projesinin isminin değiştirilip Millet Bahçesi konulabileceği konuşuluyordu zaten.

Çorumluların özellikle de yaz aylarında hoşça vakit geçireceği Kent Park, önceki gün Çorum’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da gündemindeydi. Çorum’a yapılan hizmetleri anlatırken Kant Park’tan “Millet Bahçesi” olarak bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sözleriyle parkın adı konusunda da işaret vermiş oldu.

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri üzerine Kent Park’ın adının Millet Bahçesi olmasına karar verdiklerini açıkladı. Önümüzdeki günlerde parkın Millet Bahçesi olarak değiştirilerek tabelasının takılması bekleniyor. 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat