KENT PARK YENİDEN İHALE EDİLİYOR

ÇORUM 12 Şubat 2018 12:40
Videoyu Aç KENT PARK YENİDEN İHALE EDİLİYOR
A
a

Sondakika / Çorum haber: Bugün Saat:15.00'da Belediye İhale Salonu'nda Kent Parkın ihalesi yapılacak. Daha önce yapılan açıklamada inşaat ve gölet kısımlarının yapımı konusunda ise bazı problemler çıkmıştı.50 milyon TL bütçeli proje Çorum’da bugüne kadar yapılan en büyük park olma özelliğini taşıyor...

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, görevdeyken 50 milyon TL bütçeli Kent Park projesinde müteahhitten kaynaklı bir gecikmenin söz konusu olduğunu açıklamıştı.Müteahhidin kendisinden kaynaklanan problemlerden dolayı sözleşmenin feshedildiğini söylenmişti.Kent Park'ın  2018 yazında tamamlanması gerekiyordu.


Çorum Belediyesi’nin büyük yatırım projeleri arasında yer alan ve bir süre önce müteahhit firmanın iş bırakması nedeniyle inşaatı duran Hıdırlık civarındaki Kentpark yeniden ihale edildi.

Müteahhit firma proje doğrultusunda kaba inşaatın bir bölümünü bitirirken çeşitli gerekçelerle iş bıraktı. Bunun üzerine Belediye yönetimi yasal prosedürleri başlattı. Bugüne kadar yapılan işlerle ilgili tekrar maliyet hesabı yapıldı. Resmi süreçlerin tamamlanmasının ardından Kentpark’ın yapımı için yeniden ihaleye çıkıldı.

Belediye İhale Komisyonu huzurunda açık usülde yapılan ihaleye 5 firma katıldı ancak 4 firma teklif verdi. Firmalardan Gelişim Mühendislik-Boyut Proje Mühendislik İnş. Ortaklığı 23.484.500 TL., Esta İnş. San. ve Tic. A.Ş. 25.600.00 TL., Vadi Botanik İnş. Peyz. Gıda Taah. Tic. A.Ş. 25.989.00 TL., Ladin Yol Yapı San. Tic. A.Ş.-Öz Gönül İnş. Ortaklığı 29.455.00 TL. fiyat verdi. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ihale sonucu açıklanacak.

Hıdırlık mevkiinde yaklaşık 157 bin metrekare alan üzerinde yapılan parkta gölet, çay bahçeleri, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, çocuklar için trafik eğitim parkı ve oyun alanları, açık hava konser alanı ve amfi tiyatro gibi eğlence, spor ve dinlence gibi çok amaçlı bölümler yer alıyor.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat