Kore Heyeti bugün Çorum’da

ÇORUM 3 Eylül 2018 16:24
Videoyu Aç Kore Heyeti bugün Çorum’da
A
a

Kardeş şehir ilişkisi kurulan Güney Kore Cumhuriyeti Gimhae Belediyesi ve Çorum Belediyesi karşılıklı görüşmelerini sürdürüyor. Bu kapsamda Gimhae Belediyesi Başkanı ve şehir yöneticileri bugün Çorum’a geldiler...

Kore Savaşı'nda başlayan ilişkilerin 1957 yılında diplomatik ilişkilere dönüştüğünü ve iki devlet arasında60 yıldan beri devam eden bir diplomatik ilişkinin olduğunu belirten Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, “5393 Sayılı Belediye Kanunun 74. maddesine istinaden, Belediye Meclisinin 07.08.2017 tarih ve 136 sayılı kararı ile Kardeş Şehir ilan edilmesi akabinde Güney Kore Cumhuriyeti Gimhae Belediyesi ve Çorum Belediyesi karşılıklı çalışma ziyaretlerimiz devam ediyor” dedi.

Yabacıoğlu, “Geçtiğimiz Haziran ayında Çorum Belediyesi ekibi olarak Gimhae şehrine bir ziyaret gerçekleştirmiştik. Şimdi ise Güney Kore Gimhae şehri Belediye Başkanı Heo Seong-Gonve şehir yöneticilerinden oluşan 9 kişilik heyet, ülkemiz ve şehrimiz ile ilişkileri geliştirmek, ortak yürütülebilecek projeleri değerlendirmek, belediyemizce yapılan uygulamalar hakkında bilgi edinmek, incelemelerde bulunmak ve protokol imzalamak üzere şehrimizi ziyarete geldiler. Heyet kardeşşehir çalışma ziyareti kapsamında yapılacak toplantılar ve çalışmalardan sonra, Kore savaşı Gazileri ziyareti, Boğazkale, Alacahöyük gibi tarihi ve turistik yerleri ziyaret edecekler. Heyet daha sonra İstanbul’da tarihi ve turistlik yerleri gezecek. Şehrimize gelen Gimhae şehri Belediye Başkanı Heo Seong-gon ve şehir yöneticilerine Dünyanın Merkezi Çorum’a hoş geldiniz diyorum” dedi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat