trafik

Kosova Başbakanı Pekin'i FETÖ'mü harekete geçirdi

TÜRKİYE 3 Nisan 2018 09:02
Videoyu Aç Kosova Başbakanı Pekin'i FETÖ'mü harekete geçirdi
A
a

FETÖ'cülerin paketlenmesinde MİT'e destek olan Kosova İçişleri Bakanı'nın ve Kosova İstihbarat Şefi'nin görevden alınması, operasyona anında reaksiyon verilmesi açısından önemli ipuçları veriyor.Cumhurbaşkanı Erdoğan da, bu duruma işaret ederek, iki ismi görevden alan Kosova Başbakanı Haradinaj'a "bu aklı kimden aldın" şeklinde tepki göstermişti...

MİT'in Kosova'da FETÖ'cülere yönelik yaptığı ve büyük yankı uyandıran operasyon tartışılmaya devam ediyor. Operasyon çerçevesinde, Genelkurmay eski İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin, Balkanlar'daki FETÖ tehlikesine dikkat çekti.
02 Nisan 2018 Pazartesi 22:10
MİT'in operasyonunun ardından korkunç uyarı: FETÖ Balkanlar'ı...
Türk istihbaratının Kosova'da 6 üst düzey FETÖ'cüyü paketleyip Türkiye'ye getirdiği operasyonla ilgili Sputnik'e konuşan Genelkurmay eski İstihbarat Başkanı İsmail Hakkı Pekin çarpıcı bir değerlendirmede bulundu.
BALKANLAR'DA CİDDİ BİR FETÖ ÖRGÜTLENMESİ VAR
FETÖ'nün Başkanlar açısından ciddi bir tehdit unsuru teşkil ettiğine işaret eden Pekin "Sadece Kosova'da değil Balkanlar genelinde FETÖ'nün halen çok ciddi bir yapılanması var. Bosna-Hersek'te, Kosova'da, Makedonya'da… Bu gibi çok çeşitli ülkelerde okulları,şirketleri hala faaliyet gösteriyor. Türkiye'nin buna engel olması lazım. Yarın öbür gün Türkiye'nin başına gelenler, bu ülkelerin de başına gelebilir. Oralarda da darbe girişimi ve iç çatışmaları tetikleme gibi hamlelerde bulunabilirler. Çünkü bu örgüt, ABD tarafından kullanılan bir örgüt" dedi ve şöyle ekledi:
FETÖ BALKANLARI KANA BULAYABİLİR
"Darbe olmasa bile iç çatışma çıkartabilirler. Çünkü ABD'nin kanatları altındalar. Amerika Birleşik Devletleri'nin Balkanlar'da yapmak istediklerini ona yaptırabilirler. ABD, Balkanlar'ın kendi kontrolü altına girmesini istiyor. Oralarda bunları yaptırabilir, kendine karşı örgütlenmeyi engellemek için bölgeyi birbirine düşürebilir. Nasıl İngiltere'yi AB'ye sokup, sonra da çıkarttıysa ve AB, Almanya'yla yürüyorsa; yarın öbür gün Balkanlar'da da farklı bir durum oluşturabilir. Çünkü FETÖ bunlar için elverişli bir örgüt. Ve bütün egemen ülkelerin bu örgütten kurtulması lazım."
KOSOVA BAŞBAKANI'NI KİM HAREKETE GEÇİRDİ?
Pekin'in bu sözlerini, operasyonun hemen ardından yaşananlar da destekler nitelikte.
FETÖ'cülerin paketlenmesinde MİT'e destek olan Kosova İçişleri Bakanı'nın ve Kosova İstihbarat Şefi'nin görevden alınması, operasyona anında reaksiyon verilmesi açısından önemli ipuçları veriyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan da, bu duruma işaret ederek, iki ismi görevden alan Kosova Başbakanı Haradinaj'a "bu aklı kimden aldın" şeklinde tepki göstermişti.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat