KPSS soru ve cevapları yayınlandı

ÇORUM 6 Kasım 2018 17:34
Videoyu Aç KPSS soru ve cevapları yayınlandı
A
a

Yüz binlerce memur adayı geçen pazar KPSS Ön lisans sınavına girdi. Sınavın üzerinden 2 gün geçti ve biraz önce ÖSYM, KPSS soru ve cevapları adayların erişimine açtı. KPSS soru ve cevaplarını incelemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2018/KPSS/ONL/internetkitapcik06112018.pdf

KPSS Ön lisans sınavı 4 Kasım'da gerçekleşti. Sınavın bitişiyle birlikte tüm gözler soru ve cevaplar için ÖSYM'ye çevrildi. Yüz binlerce memur adayı 2 gün boyunca "KPSS soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak?" sorusunu soruyordu ki, ÖSYM, saat 16.15'te KPSS Ön lisans soru ve cevaplarını adayların erişimine açtı. Soru ve cevapları incelemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

ÖSYM'DEN YAPILAN DUYURU

"4 Kasım 2018 tarihinde uygulanan 2018-KPSS Ön LisansTemel Soru Kitapçığına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 6 Kasım 2018 tarihinde saat 16.15'ten itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

2018- KPSS Ön Lisans Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

2018-KPSS Ön Lisans sınavında, yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan sorular (% 10) testlere göre aşağıda verilmiştir.

GENEL YETENEK: Bulunmamaktadır.

GENEL KÜLTÜR: Bulunmamaktadır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat